e.cieślak

zachęcam do lektury nauczycieli-bibliotekarzy

poniedziałek 07 maja 2007, 10:00

Wszystkim nauczycielom-bibliotekarzom, którzy odważyli się i zdecydowali ze mną porozmawiać na temat bezpłatnych zastępstw szczerze dziękuję.
Zapraszam też do lektury dzisiejszego, 7.05.2007, wydania „Dziennika Łódzkiego” (materiał może się też ukazać w innych regionalnych dziennikach)
Tekst jest dostępny na www.dziennik.lodz.pl
Pozdrawiam
Edyta Cieślak

Alinaku

poniedziałek 07 maja 2007, 12:26

Szczegółowy linki do pdf-ów (u mnie sie długo ładowały):
http://egazeta.dziennik.lodz.pl/?kalend ... glad=1#top

Część pierwsza jest na stronie pierwszej (bardzo ładnie!), a dokończenie na str. 4.
Wielkie dzięki dla Pani Redaktor. Szkoda, że nie podała Pani adresu do naszego forum, bo zainteresowani mogliby poczytać więcej, ale i tak jest super.

Książka_76
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 07 maja 2007, 12:54

Witam :)
Przeczytałam artykuł i mam nadzieję, że pomoże on bibliotekarzom. Ja na szczęście od tego roku szkolnego mam płatne zastępstwa, ale za to pojawił się problem dyżurowania podczas przerw na korytarzu.
Pozdrawiam serdecznie
"Wszyscy myślą o zmianie ludzkości. Nikt nie myśli o zmianie samego siebie" Anthony de Mello.

Jorka

poniedziałek 07 maja 2007, 23:44

Droga P. E. Cieślak- narazie mi sie strona nie otwiera, ale i tak z góry dziękuję za ten art. - KAżDA FORMA OśWIECENIA DYREKTORóW I WłADZ JEST DOBRA, ZEBY SKOńCZYć WYROBNICTWO NIEWOLNICZE. Już sie wściekłąm w innym poście. Ślicznaaaa okładka. Gdyby tak Pani mogła wstawić link do swojego art. do forum dyrektorów????? mozliwe to??????

Jkm

zachęcam do lektury nauczycieli-bibliotekarzy

wtorek 08 maja 2007, 08:36

Witam serdecznie!
Bardzo Pani dziękuję za taki artykuł! Jest Pani chyba jedyną osobą, która porusza nasze bibliotekarskie problemy! Po przeczytaniu zaraz się zdenerwowałam, bo oczywiście nikt z dyrektorów problemu nie widzi, mało tego, samo kuratorium twierdzi, że nie słyszało o sprawie!!!!!! Super!!! I tak jest niestety w całej naszej Polsce! Szkoda, że nie może Pani poruszyć naszego okropnego i niesprawiedliwego 30 godzinnego pensum, z którym my bibliotekarze się nie możemy zgodzić! Z pozdrowieniami Jola :o

Jorka

wtorek 08 maja 2007, 11:03

Przeczytałam jeszcze nocą :) . Bardzo dobry tekst, z przykładami. Nie spodziewam się od razu cudu, ale jak sie nic nie robi to nic nie ma. Pani dodaje znacznie więcej do tego, co same usiłujemy robić /własne art., rozmowy z dyrekcjami/. Spodziewam się nawet negatywnych wypowiedzi dyrektorów, zwłaszcza po lekturze Forum dyr. /inny temat naszego Forum/, jednak każda taka forma podejmowania tego wyjatkowo drażliwego tematu to krok do przodu. Może kiedyś dyrektorzy zrozumieją /LUB ZOSTANą ZMUSZENI DO TEGO INSPEKCJAMI INSPEKTORóW PRACY/, że nauczyciel bibliotekarz to nie zapchajdziura na ich dziury w dydaktyce, że trzeba mu płacić jak innym / I TAK TO NAJNIżSZE STAWKI W SZKOLE/, w dodatku że zastępstwa powinny być po lub przed pracą. W trakcie są szkodą dla biblioteki, ale rozumiem że czasem konieczne- ZAWSZE PłATNE.

aneta224

zachęcam do lektury....

środa 09 maja 2007, 13:09

bardzo jestem zainteresowana sprawa ale nie otwiera sie mi ta stronka "Dziennika Łódzkiego".Pozdrawiam

aneta224

piątek 11 maja 2007, 11:24

już weszłam ale od strony Jacko na forum dyrektorów...Dziekuję za link bez błędów

Mireczka

zastępstwa

piątek 18 maja 2007, 09:10

Witam.
Mam problem z zastępstwami ,ale nieco inny - dyrekcja deleguje koleżankę do udziału w różnych pracach, udziela urlopów bezpłatnych, a ja pracuję non stop przy obsłudze czytelników.Potem w szalonym pędzie uzupełniam braki w opracowaniu zbiorów i innych pracach.Postanowiłam zasięgnąć opinii w Państwowej Inspekcji Pracy, o czym powiadomiłam dyrektora. Od razu zmiana frontu- oczywiście dyrektorzy mają świadomość, że łamią przepisy prawa pracy, ale nic z tego sobie nie robią.Sprawa musi wyjść poza szkołę i kuratorium .Na prawdę nie bójmy się wyjść ze swoim problemem poza szkolne opłotki.Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”