libia11
Posty: 337
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 09:13

Re: Wyrok NSA ws bibliotek szkolnych w gminie Chmielnik!

piątek 25 sty 2013, 13:43

U nas wczoraj na plenarce straszyli pomysłami organu prowadzącego zamknięciem bibliotek, świetlicy. Dzieki za wiadomość. Miłych ferii tym co zaczynają.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

tobabsko
Posty: 184
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 14:16

Re: Wyrok NSA ws bibliotek szkolnych w gminie Chmielnik!

piątek 25 sty 2013, 14:45

:o
Ostatnio zmieniony niedziela 04 maja 2014, 01:42 przez tobabsko, łącznie zmieniany 1 raz.

Aqa
Posty: 2273
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Wyrok NSA ws bibliotek szkolnych w gminie Chmielnik!

piątek 25 sty 2013, 15:17

Cieszy mnie ten wyrok. Jednoznaczny. Można sie na niego powoływać, zawiadamiając organy państwowe w przypadku kolejnych pomysłów oszczędnościowych /likwidacji bibliotek szkolnych/ samorządów.
Spora ilość OP, związków różnej maści jak ZGW / ? czy taki ZGW nie powinien na głowie stawać, by wyrównywać szanse swoich uczniów w porównaniu z "miejskimi" dziećmi? Dbać o biblioteki szkolne i o filie bibliotek publicznych? oprócz wielu innych akcji, jak świetlice poza szkolne, boiska itp./, za wszelką cenę chce ocalić wszelkie stanowiska i pensje w OP, szukając pieniędzy nie tam, gdzie powinna.
Radni i inni działacze samorządowi, prezydenci miast,kuratoria, powinni świetnie rozumieć istotę procesu dydaktycznego szkół, rolę biblioteki szkolnej w tym procesie. Jak często widać- nie rozumieją zupełnie.
Biblioteki szkolne są podstawowym elementem dydaktyki, od najmłodszych lat, mają decydujący wpływ na kształtowanie wiedzy i postaw młodych ludzi /z których wyrastają politycy i inni działacze, zapominajacy zbyt szybko o szkole/.
Jeśli naprawdę samorządom zależy / A TAK TWIERDZĄ ;) / na dobrym poziomie nauczania, niech pamiętają, na czym polega praca szkolnej biblioteki /albo przyjdą na jakiś czas do takowych się zapoznać/. Ci, którzy nie liczą się z prawem i nie dbają de facto o szkolenie młodych ludzi w oparciu m.in. o warsztat bibliotek szkolnych-
niech sobie ten wyrok wydrukują ten wyrok i powieszą w gabinetach. Będzie jak znalazł dla.. zwierzchników, żądających
likwidacji bibliotek szkolnych.

Inna kwestia, jak długo będzie obowiązywało obecne prawo, które nakazuje prowadzenie szkolnych bibliotek i zatrudnianie nauczycieli bibliotekarzy. Szokująca jest ilość prób wprowadzania innych rozwiązań, złych dla uczniów: prowadzenie doraźne bibliotek przez nauczycieli na okienkach, książki w pracowniach lekcyjnych / kto to koordynuje?/,
wypożyczanie na okienkach, godzinach karcianych itp bzdurne działania.


Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości