hania toczek

kolo czytelniczo-medialne

czwartek 10 maja 2007, 12:02

Witam!!!
Czy prowadzicie w swoich bibliotekach kółka biblioteczne. Jeżeli tak to bardzo prosze o informacje. Przymierzam sie do prowadzenia takich spotkań z dziećmi klas 1-3. Chodzi mi głównie o zapoznanie ich z komputerami, programami multimedialnymi, tekstami książek .... itd
Proszę o uwagi
Pozdrawiam

Gość

poniedziałek 10 wrz 2007, 17:34

Dla uczniów klas 1-3 prowadzę zajęcia koła dziennikarsko - informatycznego, a kiedyś pilotażowo koło multimedialne 8)

agasp3

czwartek 25 paź 2007, 13:38

Witam!
Prowadzę kółko dziennikarskie z klasami 4-6. Bardzo fajna zabawa,ale też mnóstwo pracy dla nauczyciela. :)

Aqa

czwartek 25 paź 2007, 14:04

Nie wiem, czy autorka postu nadal oczekuje odpowiedzi :) . Jeśli.. Ja mam koło informatyczno-czytelnicze dla starszych klas, jednak cos tam wiem o maluchach 0- 3, czasem wspólnie z koleżankami nauczycielkami prowadzimy zajęcia w bibliotece i pracowni komputerowej /ja jako tez inf./ Z maluchami pracujemy w programach dostosowanych do ich wieku. Np. CD "Sam czytam"- fajna jest. Ładna grafika, dziecko ma czytelne ikonki zadań, lektor podpowiada, dziecko może wysłuchać bajki klikając na książkę, wybrać malowankę/ bardzo dużo dobrej zabawy jak obserwuję/, puzzle, odgadywać literki itp. Podobnie "Język polski w ZOO". I wiele innych.
W programie kółka, samodzielnie opracowywanym, mamy ujęte zadania kształtowanie spostrzegawczości, wyobraźni /układania elementów, odgadywanie treści/i in. ale i integracji w grupie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”