gosiasta10

Łączenie bibliotek szkoły podst. i gimnazjum

piątek 11 maja 2007, 11:14

Drodzy forumowicze! Może ktoś z Was ma podobną sytuację i zechciałby podsunąć mi jakieś rozwiązanie? Pracuję na cały etat w bibliotece szkoły podstawowej, jednak małymi kroczkami wmanipulowano mnie w obsługę biblioteczną całego gimnazjum (gimnazjum znajduje się w tym samym budynku -ok.200 dzieci). Najpierw dyrekcja gimnazjum poprosiła mnie o udzielenie informacji typu: ilu uczniów zapisało się do biblioteki, jakimi lekturami dysponuje biblioteka, a w końcu dostarczono mi listy uczniów wszystkich klas i poproszono o sporządzanie co miesiąc wykazów czytelnictwa. Robię to wszystko od kilku lat (za darmo oczywiście),oprócz tego zakupy książek, ich opracowanie, codzienne wypożyczenia, pomoc w korzystaniu z komputerów i wszystko to, co dotyczy uczniów z podstawówki- dotyczy również uczniów z gimnazjum (oprócz lekcji bibliotecznych).
Nieraz próbowałam wyjaśnić dyrekcji, że jest to nie w porządku, ale za każdym razem słyszałam, że nie ma przepisu, który regulowałby dokładnie tego typu sytuację, a w końcu obsługa dodatkowych dwustu uczniów nie powinna być dla mnie jakimś szczególnym utrudnieniem. Co Wy na to?

aneta224

piątek 11 maja 2007, 11:42

zajrzyj na ten link....a zwłaszcza odpowiedx Jacko może cos Ci to pomoże http://www.bibliotekawszkole.pl/forum/v ... .php?t=930

gosiasta10

Anetko

piątek 11 maja 2007, 12:09

Bardzo dziękuję. Dzięki Twojej podpowiedzi rozjaśniło mi się w głowie jeszcze w innym temacie, bo moja biblioteka mieści się w szkole, ale mam wspólny lokal z Gminną Biblioteką Publiczną. Z tego, co wyczytałam - organ prowadzący powinien zapewnić odrębne pomieszczenie dla biblioteki szkolnej, bo jest na zasadzie klaso-pracowni. Chyba zacznę działać! Pozdrawiam! :)

aneta224

piątek 11 maja 2007, 12:21

powodzenia :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”