fiori
Kontakt: Strona WWW

26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

piątek 21 wrz 2012, 13:38

Witam! Czy robicie coś z tej okazji w bibliotece?
U mnie (podstawówka) będzie konkurs pt. "Jaka to książka?".
Wypisałam tytuły 10 znanych książek w oryginale, zadaniem dzieci będzie podanie tytułu polskiego, języka oryginału i nazwiska autora. Nagrody oczywiście książkowe oraz zakładki i ołówki pocieszenia. Jeżeli prawidłowych odpowiedzi będzie dużo (zanosi się!), zrobię losowanie.
Po zakończeniu konkursu robię wystawkę książek, wraz z krotką informacją o autorze i wydaniem w języku oryginalnym. Parę mam, resztę okładek wydrukuję.
W konkursie biorą udział również nauczyciele ;)
Może nie jest to jakies ambitne przedsięwzięcie, ale dla dzieci zawsze bedzie okazja, aby zajrzeć do biblioteki, coś sobie utrwalić, poszukać, umiejętnie zadać pytanie guglownicy, przewetrowac metryczki. A dla biblioteki - RZUCIĆ SIĘ W OCZY :mrgreen:
Podaję spis wybranych przez mnie tytułów - może ktoś będzie chciał wykorzystać.
Pobawcie się!
"Winnie the Pooh", "Le avventure di Pinocchio", "Le Petit Prince", "A Pal utcai fiuk", "Harry Potter and thr Philosopher's stone", "The Lion, the Witch and the Wardrobe", "Alla vi barn i Bullerbyn", "Horrid Henry", "Le Petit Nicolas", "Den lille med svovlstikkerne".

A o całej imprezie więcej tutaj: http://edl.ecml.at/ Można się z pompą dołączyć, coś pobrać, nagłośnić, rozplakatowac itd. itp. Enjoy! :D

Marianna

Re: 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

niedziela 23 wrz 2012, 12:22

Podoba mi się pomysł, podłączę się! Dzięki:)
A gdyby ktoś chciał, można zrobić niedługo Tydzień Książek Zakazanych http://bibliosfera.net/zakazane-ksiazki-2012/
W ubiegłym roku zrobiłam wystawkę i gazetkę, wystawka była z łańcuchami i dzieciaki mimo tłumnie przychodziły pooglądać;) I o to chodzi;)

fiori
Kontakt: Strona WWW

Re: 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

wtorek 25 wrz 2012, 18:40

Tydzien Książek Zakazanych też u mnie będzie!
W takim razie zakładam nowy temat :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”