Pytajnik

Odtwarzanie bazy danych w MOLu

czwartek 25 paź 2012, 15:28

Witam serdecznie,
chciałabym abyście mi wyjaśnili czy w przypadku awarii bazy danych w MOLu odtworzenie bazy odbywa się na podstawie 1 (ostatniej) kopii archiwalnej czy może potrzeba ich więcej? Druga sprawa: ile czasu trzymacie stare kopie zanim je usuniecie na stałe ze wszystkich nośników :?:

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, jakoś w podręczniku nie jest to dla mnie zbyt jednoznacznie wyjaśnione. :shock:

Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Odtwarzanie bazy danych w MOLu

czwartek 25 paź 2012, 19:21

W przypadku awarii komputera, konieczności formatowania itp instaluje się MOL-a i odtwarza z ostatniej zrobionej kopii, dlatego trzeba archiwizować codziennie i zabezpieczać właściwie arch Mol-a. Najlepiej zgrywać na płytę, pendrive lub dwa. U siebie archiwum robię codziennie, mam na drugim dysku komputera i zgrywam na 2 pendrivy, jeden mam w szkole, a drugi zabieram do domu. Stare kopie na dysku trzymam z ostatniego tygodnia, żeby nie zabierały miejsca.

Pytajnik

piątek 26 paź 2012, 09:08

Dziękuję! tak też myślałam, że z ostatniej kopii ale nie byłam pewna. Pozdrawiam

AnnoDoro

poniedziałek 05 lis 2012, 14:10

Ja tak jak Maria, tyle tylko , że stare kopie na dysku trzymam z ostatniego miesiąca
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

asik

poniedziałek 05 lis 2012, 18:09

Niedawno wpadłam na pomysł jak bezpiecznie archiwizować bazę danych MOL, aby nie stracić danych przy awarii komputera. Codzienne zgrywanie na dyski zewnętrzne jest uciążliwe, ale sposobem może być przechowywanie ich w chmurze. Można skorzystać z dysku google lub aplikacji Dropbox. Na potrzeby archiwizacji korzystam właśnie z Dropboxa.
Na stronie https://www.dropbox.com/ należy kliknąć w Sign In w prawym górnym rogu a następnie Create an account - tutaj zakładamy konto. Gdy mamy już założone konto, na tej samej stronie klikamy Dowload Dropbox i instalujemy aplikację na komputerze. W Moich Dokumentach utworzy się nam folder o nazwie Dropbox do którego zapisujemy archiwum wpisując odpowiednią ścieżkę w MOLu. Folder automatycznie synchronizuje się z naszym wirtualnym dyskiem, do którego dostęp możemy mieć w każdej chwili po zalogowaniu na stronę lub poprzez aplikację Dropbox na smartfonach z systemem Android, Iphonach a także na innych komputerach.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”