Strona 1 z 1

Odtwarzanie bazy danych w MOLu

: czwartek 25 paź 2012, 15:28
autor: Pytajnik
Witam serdecznie,
chciałabym abyście mi wyjaśnili czy w przypadku awarii bazy danych w MOLu odtworzenie bazy odbywa się na podstawie 1 (ostatniej) kopii archiwalnej czy może potrzeba ich więcej? Druga sprawa: ile czasu trzymacie stare kopie zanim je usuniecie na stałe ze wszystkich nośników :?:

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, jakoś w podręczniku nie jest to dla mnie zbyt jednoznacznie wyjaśnione. :shock:

Re: Odtwarzanie bazy danych w MOLu

: czwartek 25 paź 2012, 19:21
autor: Maria
W przypadku awarii komputera, konieczności formatowania itp instaluje się MOL-a i odtwarza z ostatniej zrobionej kopii, dlatego trzeba archiwizować codziennie i zabezpieczać właściwie arch Mol-a. Najlepiej zgrywać na płytę, pendrive lub dwa. U siebie archiwum robię codziennie, mam na drugim dysku komputera i zgrywam na 2 pendrivy, jeden mam w szkole, a drugi zabieram do domu. Stare kopie na dysku trzymam z ostatniego tygodnia, żeby nie zabierały miejsca.

Re: Odtwarzanie bazy danych w MOLu

: piątek 26 paź 2012, 09:08
autor: Pytajnik
Dziękuję! tak też myślałam, że z ostatniej kopii ale nie byłam pewna. Pozdrawiam

Re: Odtwarzanie bazy danych w MOLu

: poniedziałek 05 lis 2012, 14:10
autor: AnnoDoro
Ja tak jak Maria, tyle tylko , że stare kopie na dysku trzymam z ostatniego miesiąca

Re: Odtwarzanie bazy danych w MOLu

: poniedziałek 05 lis 2012, 18:09
autor: asik
Niedawno wpadłam na pomysł jak bezpiecznie archiwizować bazę danych MOL, aby nie stracić danych przy awarii komputera. Codzienne zgrywanie na dyski zewnętrzne jest uciążliwe, ale sposobem może być przechowywanie ich w chmurze. Można skorzystać z dysku google lub aplikacji Dropbox. Na potrzeby archiwizacji korzystam właśnie z Dropboxa.
Na stronie https://www.dropbox.com/ należy kliknąć w Sign In w prawym górnym rogu a następnie Create an account - tutaj zakładamy konto. Gdy mamy już założone konto, na tej samej stronie klikamy Dowload Dropbox i instalujemy aplikację na komputerze. W Moich Dokumentach utworzy się nam folder o nazwie Dropbox do którego zapisujemy archiwum wpisując odpowiednią ścieżkę w MOLu. Folder automatycznie synchronizuje się z naszym wirtualnym dyskiem, do którego dostęp możemy mieć w każdej chwili po zalogowaniu na stronę lub poprzez aplikację Dropbox na smartfonach z systemem Android, Iphonach a także na innych komputerach.