a

dekoracja na akademie

środa 22 paź 2008, 12:25

Witam!!!
Chodzi o przygotowanie dekoracji na akademie szkolna. Miejsce akcji to biblioteka a aktorzy to ksiazki.
Czy znacie firme, osobe która pomoglaby to przygotowac.
pozdrawiam

moze ktos w was mial podobny problem

ciula

środa 22 paź 2008, 12:46

My zawsze wszystko robimy własnym sumptem. Raz to wychodzi lepiej, a raz gorzej, ale na nic innego szkoły nie stać. Najczęściej maluje sie dekoracje na kartonach, które wieszamy na stojakach od map.

fiori
Kontakt: Strona WWW

środa 22 paź 2008, 12:51

A po co firma?? :D
W szkole są przecież plastycy, zdolna młodzież, o bibliotekarzach nie wspominając ;)
Mogę podpowiedzieć, że im dekoracja prostsza, tym ładniejsza. Jakiś kolorowy napis, zarysy regałów (wystarczy wyciąć paski z bristolu) i biblioteka gotowa. Jeżeli rolę książek będą odgrywać dzieci, to czapka z tytułem na głowę i juz.
Napisz coś więcej.
Telewizja ma do Ciebie przyjechać na tę akademię? :lol:

maja_1

środa 22 paź 2008, 13:56

U nas też wszystkie dekoracje robimy same. Jednak duże kartony trzeba na czymś powiesić lub przykleić do czegoś.
I tu może komuś się przyda moja podpowiedź...

Kiedyś (przygotowując miejski konkurs) wymyśliłam sobie, że apteki mają na wystawach duże reklamy różnych firm farmaceutycznych. Zapytałam więc, czy mogą mi jakieś już niepotrzebne podarować (powiedziałam, że dla szkolnej biblioteki). Po kilku dniach dostałam dużą "reklamę" , która ma takie "niby nóżki" i może samodzielnie stać.
Wykorzystuję swoją zdobycz we wszystkich konkursach i nie tylko, zakrywam ją materiałem i przypinam do niej to co potrzebuję.
Pozdrawiam Maja

Gość

środa 22 paź 2008, 14:33

A ja trochę rozumiem problem autorki wątku. Myślę, że dzisiejsze dzieci są trochę inne niż te 10, 20 czy jeszcze więcej lat temu. Dzisizejsze dzieci są wychowane na eleganckich scenaografiach do filmów czy programów TV, na przygotowywanych przez zawodowych plastyków wystawach i wystrojach sklepów. Dlatego myślę, że dziś nie wystarczy jakiś kawałek bristolu czy czapka na głowę. Na taką siermiężną bylejakość dzieci patrzą bardzo krytycznie, a to na pewno rzutuje na stosunek do inscenizacji. Poza tym - jak wiadomo - dobra scenografia jest bardzo ważna. Dlatego uważam, że każda scenografia powinna być przemyślana, zrobiona z jak najwiekszą starannością, w miare możliwości profesjonalnie. Jeśli trzeba wydac na to troche pieniędzy, to trzeba wydać. Nie róbmy "dziadostwa", bo Gomułka juz dawno umarł.

fiori

środa 22 paź 2008, 15:14

Anonymous pisze:Dzisizejsze dzieci są wychowane na eleganckich scenaografiach do filmów czy programów TV,
No brawo! - świetny przykład :lol:
I tak się składa, że właśnie za Gomułki, drogi gościu, polska sztuka przezywała rozkwit. Obecnie stawia się na tandetę i bylejakość. No chyba, że te "eleganckie scenografie do programów tv" to według ciebie jest szczyt osiągnięć artystycznych :lol:
Nie sztuka wywalić kasę na błyskotki i wodotryski. Sztuką jest zrobić coś oszczędnie i efektownie. I takiej opcji (przy tworzeniu szkolnych dekoracji też) się trzymam :mrgreen:

A czapeczkę mogę ci wysłać poczta. Harlequin będzie pasować? :lol:

maja_1

środa 22 paź 2008, 16:10

Wydaje mi się, że każdy z nas ma swoje "widzimisię".
Jeden kocha ilustracje Disneya, drugi Szancera.
I może przy tym zostaniemy?!
Maja

Gość

piątek 31 paź 2008, 15:46

Jestem bibliotekarzem i reżyserem teatru dzieci i młodzieży, nigdy nie robię wielkich dekotacji typu papier, kartony, malunki- to takie trochę tandetne. Używam prostych elementów- symboli po to by widzowi zostawić coś do myślenia, najważniejsi na scenie są młodzi aktorzy. Czasami ogądam przedstawienia, gdzie scenografia aż kapie a dzieci są tak zagubione ,że aż mi ich żal.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”