Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
pablosmaximos

jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

poniedziałek 24 cze 2013, 20:19

Hej :) , mam pytanko. Czy zna ktoś jakąś sprawdzoną i skuteczną metodę nauki języków obcych? Konkretnie chodzi mi o język Węgierski. Potrzebuję w stosunkowo krótkim czasie przyswoić sobie przynajmniej jego podstawy i szukam czegoś co da szybkie efekty w krótkim czasie. Czy możecie mi jakoś pomóc ?

magda86

Re: jaka metoda nauki języka obcego jest najlepsza ?

sobota 06 wrz 2014, 20:57

najlepiej uczy się języka przez ciągły kontakt z nim. Oglądanie filmów w oryginale z polskimi napisami.
chyba najlepszą metodą jest zapisanie się na jakiś intensywny kurs językowy lub konwersacje w tym języku

basiasa

piątek 12 wrz 2014, 23:27

Spotkania z native speakerem

bogdatis
Kontakt: Strona WWW

wtorek 23 wrz 2014, 09:11

Ktoś słyszał o nauce przez Skype ? Widziałem takie ogłoszenie , jestem ciekaw czy skuteczne. to pewnie zależy odo osoby prowadzącej co nie ?

smerfna

środa 24 wrz 2014, 19:07

bogdatis pisze:Ktoś słyszał o nauce przez Skype ? Widziałem takie ogłoszenie , jestem ciekaw czy skuteczne. to pewnie zależy odo osoby prowadzącej co nie ?
Nieraz prowadziłam rozmowy na skype w języku angielskim, ale nie było to z nauczycielem tylko po prostu z zagranicznymi znajomymi.

berioza

środa 24 wrz 2014, 19:27

Zaawansowanego angielskiego nauczyłam się dzięki oglądaniu angielskich seriali. Ten sposób nauki jest jedynie dla osób, które mają podstawy danego języka. Z tego co wiadomo wszem i wobec najlepszym sposobem jest rozmowa z anglikiem lub przebywania w kraju anglojęzycznym.

maryska

piątek 26 wrz 2014, 12:51

tylko że z angielskim jest trochę łatwiej, bo jest wszechobecny i każdy raczej miał go w szkole, poprzez oglądanie serialów i kontakt ze znajomymi można sie podszkolić z tego jezyka, ale raczej nie nauczyć od podstaw. A jeśli chodzi o węgierski to według mnie najlepszą opcją byłoby zapisanie się do szkoły językowej i uczęszczanie na zajęcia od podstaw, dopiero potem myślec o native speakerze czy oglądaniu filmów w tym jezyku.

smerfna

piątek 10 paź 2014, 10:24

berioza pisze:Zaawansowanego angielskiego nauczyłam się dzięki oglądaniu angielskich seriali. Ten sposób nauki jest jedynie dla osób, które mają podstawy danego języka. Z tego co wiadomo wszem i wobec najlepszym sposobem jest rozmowa z anglikiem lub przebywania w kraju anglojęzycznym.
Na serialach nauczyłaś się zaawansowanego angielskiego? Wydaję mi się, że w ten sposób można wyłapać raczej podstawy i trochę 'osłuchać' się z językiem.

smerfna

sobota 18 paź 2014, 17:53

koolka pisze:Na pewno ciężko nauczyć się języka z serialu. Można go w ten sposób konkretnie podszlifować. Ale to, że rozumiemy, co kto do nas mówi, nie znaczy, że sami też potrafimy formułować poprawne zdania.
Zdecydowanie zgadzam się z koolka. Sama miałam przez bardzo długi czas problem z akcentem czy gramatyką zdań. To co prawda eufemizm, ale jednak praktyka czyni mistrza.

tewa

wtorek 20 sty 2015, 13:53

A jak się nie umie w ogóle języka?

qembir

środa 05 wrz 2018, 15:24

Chyba najlepiej jest chodzić na zajęcia z danego języka

vizzka

czwartek 29 lis 2018, 18:46

systematyczność i mozliwość osłuchania się z językiem są najlepsze. No i to co najważniejsze -im wczesniej zaczniemy tym lepiej. Ja niestety nie miałam takiej możliwości w przeszłości. Teraz mam dziecko w wieku szkolnym i zdecydowałam się zapisać je do polsko-angielskiej podstawówki Edison, znajdującej się na Wilanowie w Warszawie. Tu lekcje ( i to na poziomie rozszerzonym) odbywaja się codziennie :) Poza tym w szkole panuje miła atmosfera a nauczyciele bardzo angażują się w swoja pracę. Sama chciałabym chodzić do takiej szkoły :)

JanJan

niedziela 02 gru 2018, 21:11

Mi najlepiej szła nauka z native speakerem

Wróć do „Hyde Park”