Strona 1 z 1

egzamin gimnazjalny Pan J. Wasilewski

: piątek 06 mar 2009, 14:07
autor: Meggi
Szanowny Panie Redaktorze!
Jak zwykle w sprawach niejednoznacznych zwracam się do Pana z zapytaniem dotyczącym egzaminu gimnazjalnego. Otóż w zeszłym roku, jako nauczyciel bibliotekarz nie mogłam być członkiem komisji egzaminacyjnej ze względu na "humanistyczny charakter zawodu" Jednak w tym roku szkolnym UŚWIADOMIONO mi, że jestem tylko bibliotekarzem i dlatego też biorę udział w tej komisji części humanistycznej. Bardzo Pana proszę o komentarz w tej sprawie, bo czuję się bardzo niekomfortowo słysząc opinię, JESTEŚ TYLKO BIBLIOTEKARZEM. tERAZ W DOBIE TYLI NIEKORZYSTNYCH ZMIAN DLA NASZEGO ŚRODOWISKA WSZYSCY CORAZ BARDZIEJ NAS ZACZYNAJĄ TRAKTOWAĆ BYLE JAK. PRASZĘ O POCIECHĘ. SAMA NIE WIEM, JAK SOBIE Z TYM WSZYSKIM PORADZĘ? Póki co, to tlko kulka w łepek.
Pozdrawiam i przepraszam za nostalgię.

: poniedziałek 09 mar 2009, 18:34
autor: Ala
Niestety, nie jestem redaktorem naczelnym, ale Twoje wołanie o pomoc bardzo mnie wzruszyło i chciałam wlać w Twe serce trochę otuchy. Jestem starą bibliotekarką i właściwie przyzwyczaiłam się już do traktowania nas jako gorszego gatunku nauczyciela. Powtarzam sobie słowa De Mello:
"Dobrze jest oddać się takiemu działaniu, które samo przynosi ci tyle radości, że sukces, uznanie czy aprobata nie mają żadnego znaczenia".
I działaj, rób swoje i miej satysfakcję z dobrze wykonywanej pracy.
Przypomina też mi się fraszka Sztaudyngera:
"Nie zgnębi mnie byle przytyk,
w .. miejsce mam dla krytyk".
Przepraszam za niepolityczne wyrażenie..
Nie przejmuj się, miej wlot i wylot, życzę optymizmu!!

: wtorek 10 mar 2009, 00:05
autor: Juliusz Wasilewski
Chyba niewiele mogę dodać do tego, co napisała Ala. Jaki ja mogę mieć komntarz do słów typu "jesteś tylko bibliotekarzem"? Ludzie różne rzeczy mówią i często to świadczy o nich samych. Należy to traktować z wyrozumiałością i robic swoje. Kulki w łepek nie popieram, a szczególnie z TAKIEGO powodu.

egzamin

: wtorek 10 mar 2009, 09:20
autor: Meggi
Jesteście bardzo Kochani za te wszystkie słowa skierowane do mnie. Dziękuję za wsparcie i pociechę. Przywołane cytaty wudrukuję, bo są pełne prawdy z życie wziętej. Już dzisiaj są dla mnie do zastosowania, a w przyszłości może komuś innemu będę mogła przekazać z nadzieją, że pocieszą.Cieszę się, że jesteście i życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie i gorąco! M.