betka25

Pomysł na festyn

środa 11 maja 2016, 00:38

Dzień dobry,

W mojej szkole od 2 lat odbywa się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na dwóch poprzednich festynach były tylko zabawy sportowe, występy uczniów i stoiska firm zewnętrznych. Teraz chcemy trochę zmienić i szkoła ma również mieć swoje stoiska. Ja mam mieć "Punkt wymiany książek". Zastanawiam się jakie inne stoisko mogłabym ewentualnie przygotować. Może ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenia, poproszę o pomysły.
Z góry dziękuję :D

Beata

bogna3

Re: Pomysł na festyn

środa 11 maja 2016, 20:53

Rozumiem, że to stoisko ma być niedochodowe. Brałam udział w takim szkolnym festynie kilkakrotnie i prowadziłam stoisko - ,,Malowanie twarzy" - szkoła zakupiła odpowiednie kredki i farby i malowałam (z 2 innymi koleżankami) twarze dzieciom (kotki, pająki, kwiaty, klauny i co tam chciały). Stoisko było wyjątkowo oblegane. Innym razem prowadziłam quiz ,,1 z 10" - miałam 100 pytań związanych z książkami , bajkami oraz takie inne na luzie (przysłowia, zagadki itp). dzieci stały w kole, a ja rzucałam piłką do 1 osoby, a później dzieci rzucały do kolegi i on odpowiadał. Taki konkurs można przeprowadzać kilkakrotnie z innymi dziećmi. Warunek to nagrody. Innym razem rozdawałam krzyżówki i na koniec festynu losowanie 10 osób i nagradzanie. Zawsze w tle miałam stolik z ,,książką za grosik". Ze dwa razy przygotowywałam też jakieś inscenizacje związane tematycznie z biblioteką. A i jeszcze stoisko ze sztalugami i dziecko z rodzicem (pary) rysowali jakieś motywy np. bajkowe.

betka25

czwartek 12 maja 2016, 22:34

Bardzo dziękuję za ciekawe pomysły. Podoba mi się szczególnie pomysł z krzyżówką i z malowaniem na sztalugach.
Pozdrawiam,Beata

ergandir
Kontakt: Strona WWW

piątek 03 cze 2016, 16:58

Dla dzieciaków najfajnieszą są jakieś zabawy. Najlepiej zawsze bawią się przy malowaniu twarzy czy też konkursach sportowych :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”