Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Mum

Re: Co ciekawego czytasz? - poleć książkę :-)

sobota 23 cze 2018, 10:05

Ja ostatnio czytam dużo baśni, przeróżnych, z różnych stron świata. To niezykle interesujące porównać np. baśnie japońskie do europejskich :D

rudaoptymistka

sobota 07 lip 2018, 22:29

Czytał ktoś z was "Istaserial o miłości"? polecacie?

martynia98
Kontakt: Strona WWW

czwartek 19 lip 2018, 08:02

Ja na studiach wręcz pochłonęłam jedną z lektur: Wszystko dla Pań - E. Zoli. O ile inne jego książki mi nie bardzo pasowały, o tyle tę uwielbiałam. Trochę romans, ale też i ciekawie opisane powstanie pierwszego domy handlowego we Francji i tego jaki miało to wpływ na drobnych sklepikarzy, którzy nie byli w stanie konkurować z wielkim gigantem.

Do tego uwielbiam książki Musierowicz, ale te starsze. Dziecko Piątku (zawsze kojarzy mi się bardzo wakacyjnie) i Kłamczuchę - ile razy nie czytam to się uśmieje.

Nie wiem, czy jest tu ktoś kto czytał wszystkie książki z serii Jeżycjady, a jeśli tak - czy nie zauważyliście jakiegoś takiego zmęczenia i pisania jakby na siłę? Z chęcią wracam do wymienionych wyżej tytułów, jeszcze muszę sobie przeczytać "Nutria i Nerwus" dla przypomnienia. Mam za to w domu dwie nowsze części Żaba i drugiej nawet nie pamiętam i mimo, że ich wcześniej nie czytałam, nie mogłam kompletnie przez nie przebrnąć i nie skończyłam.

kompas

wtorek 24 lip 2018, 22:45

Brr... Musierowicz... Bardzo, bardzo nie lubię. Nie wiem skąd się u mnie bierze ta awersja.
Polecam "Pokój"; bardzo dobrze napisany, przejmujący, można nabawić się klaustrofobii. Wywołuje podobne uczucia jak "Musimy porozmawiać o Kevinie" (też polecam).
P.S. Jakby tu zaglądali maturzyści, to uprzejmie donoszę, że można wykorzystać te dwie książki aby przedstawić motyw matki w literaturze.

mia76

sobota 18 sie 2018, 08:58

Witam. Polecam nową książkę Stephena Kinga. Czyta się jednym tchem. Myślę, że to dobry wybór na wakacje :)

letnie sukienki

slowik

czwartek 23 sie 2018, 18:29

Ostatnio czytam Jo Nesbo - bardzo dobrze pisze kryminały. Czytelnik może wydedukować kto jest sprawcą, w przeciwieństwie do wielu słabych kryminałów gdzie morderca wyskakuje z nikąd :/

migaweczka

sobota 25 sie 2018, 11:27

pamela pisze:Hmm... Z ostatnich pozycji mogę polecić książki Srokowskiego, chociaż ich temat jest nieco przygnębiający i kontrowersyjny. Ostatnio spodobały mi się również polskie kryminały, które może nie mają większego sensu, ale dzieją się w naszych rodzimych stronach. Kto tam słyszał o Brodnicy...
Czytałam część serii Katarzyny Puzyńskiej i bardzo przypadła mi do gustu :) Zostały mi chyba jeszcze dwa do przeczytania :)
martynia98 pisze:Nie wiem, czy jest tu ktoś kto czytał wszystkie książki z serii Jeżycjady, a jeśli tak - czy nie zauważyliście jakiegoś takiego zmęczenia i pisania jakby na siłę? Z chęcią wracam do wymienionych wyżej tytułów, jeszcze muszę sobie przeczytać "Nutria i Nerwus" dla przypomnienia. Mam za to w domu dwie nowsze części Żaba i drugiej nawet nie pamiętam i mimo, że ich wcześniej nie czytałam, nie mogłam kompletnie przez nie przebrnąć i nie skończyłam.
Czytałam i mam wszystkie tomy. Może faktycznie już styl pisania też trochę inny, może ciut na siłę. Te pierwsze są takie lekkie, przyjemne i czyta się z rozpędu, jakby się je chłonęło. Może w pewnym momencie należałoby zakończyć serię? Trudno mi powiedzieć. Jednak odczuwam różnicę między pierwszymi tomami, a tymi, które pojawiają się teraz.

Exeter

niedziela 26 sie 2018, 16:45

Myślę, że świetną pozycją w każdej bibliotece powinny być baśnie, przeróżne baśnie, są niezwykle wartościowe dla wszystkich - dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie doceniamy tych pięknych utworów :)

Wanda77

czwartek 30 sie 2018, 14:55

Ja sie wzielam za Utracone Gwiazdy Claudii Gray. Jezeli ktos lubi uniwersum Gwiezdnych wojen to świetna pozycja :D
Zachęcam do przeczytania: http://ulotkazdrowia.pl/frashe

migaweczka

czwartek 30 sie 2018, 15:05

Wanda77 pisze:Ja sie wzielam za Utracone Gwiazdy Claudii Gray. Jezeli ktos lubi uniwersum Gwiezdnych wojen to świetna pozycja :D
Oj, nie dla mnie gatunek :) Gwiezdne wojny jakoś mnie nie kręcą :) Próbowałam oglądać filmy, ale nie mam coś do nich cierpliwości ;)

sandalka

niedziela 28 paź 2018, 20:09

ja czytam tylko podroznicze

Olix

czwartek 15 lis 2018, 11:40

Ostatnio zaczęłam czytać "Fabrykę muchołapek" Andrzeja Barta i zapowiada się... niesamowicie, choć trudno na pewno, ale podoba mi się jak autor prowadzi narrację :D

Tolindo

czwartek 15 lis 2018, 13:11

Polecam "Alchemika" Paulo Coelho :D

Bezos

poniedziałek 26 lis 2018, 19:10

Witam,
również polecam "Alchemika" Coelho :D

Joso70

poniedziałek 03 gru 2018, 15:36

Polecam książki: Michała Rusinka: Pypcie na języku, Petera Wohllebena: Sekretne życie drzew, Nieznane więzy natury, Aleksandry Chrobak: Beduinki na Instagramie, Fashinistki zrzucają czadory, Marcina Wichy: Rzeczy, których nie wyrzuciłem, Katarzyny Nosowskiej: A ja żem jej powiedziała ..., Fredrika Backmana: Britt-Marie tu była. Ponadto czytam wszystko, co się tylko ukaże G. Musso. Z kryminałów: Mankell, Lackberg, Marklund.

Wróć do „Wymieńmy się książkami”