Milena

Kto jest upoważniony, do reprezentowania szkoły?

środa 29 paź 2014, 21:52

Dyrekcja szkoły upoważnia nas do zamieszczania notatek/artykułów dot. naszych działań na stronie internetowej szkoły i w lokalnym kwartalniku. Wcale tego nie kontroluje, przypuszczam, że nawet nie czyta. Nie wiem jednak, jak się sprawa ma, jeśli chciałabym zamieścić notatkę na stronie gminy lub powiatu. Moim zdaniem, taka notatka powinna być wysłana z konta szkoły/dyrekcji, a nie mojego prywatnego. Problem w tym, że już dwa razy moje notatki utknęły w gabinecie dyrekcji, a były to osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim. Mojej dyrekcji nie zależy na promocji szkoły. Wszystkie sukcesy są bagatelizowane i zamiatane pod dywan. To nie dotyczy tylko mnie, ale wszystkich nauczycieli tej szkoły. Chciałabym się dowiedzieć, jak jest u Was. Może trzeba wziąć sprawy w swoje ręce? Kompletnie się w tym pogubiłam.

Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Kto jest upoważniony, do reprezentowania szkoły?

czwartek 30 paź 2014, 00:38

Jeżeli dyrekcja upoważnia was do wysyłania informacji na stronę szkoły, co jest oczywiste i do lokalnych mediów, a te to akceptują to nie ma problemu. U nas jest osoba do tzw kontaktów z prasa i to ona wysyła, a na stronę każdy może, tyle tylko, że jest to strona oficjalna, więc jest opiekun strony, który weryfikuje treści notatek.

Milena

czwartek 30 paź 2014, 16:41

Dziękuję Mario. Czyli osoba do kontaktów z prasą z upoważnienia dyrekcji. To jest rozwiązanie.

W mojej szkole też jest opiekun strony, ale on nie weryfikuje tekstów, tylko wrzuca jak leci. Czasem pojawiają się tam różne kwiatki, ale nikogo to nie obchodzi.

fiori

czwartek 30 paź 2014, 22:45

Tak, rozwiązaniem jest powołanie osoby do kontaktów z prasą. Dziwię się, że Twojej dyrekcji nie zależy na obecności szkoły w lokalnych mediach. To chyba wyjątek.
W mojej szkole to właśnie ja pełnię funkcję "rzecznika prasowego" :) Mam niby wolną rękę i błogosławieństwo, ale zawsze zanim wyślę gdzieś tekst, proszę dyrekcję o rzucenie okiem.
Zaproponuj dyrekcji swoja kandydaturę ;)

Milena

poniedziałek 03 lis 2014, 20:45

Mam dokładnie takie samo odczucie. Uważam, że cokolwiek wychodzi ze szkoły do mediów, powinno być zatwierdzone przez dyrektora szkoły. Moja dyrekcja, niestety , odpuściła sobie szkołę na wszystkich frontach. Większość czasu spędza za zamkniętymi drzwiami sekretariatu, gdzie toczy rozmowy o przysłowiowej ... .

Zaproponować swoją kandydaturę? Może? Jeszcze to przemyślę. W tej szkole nie ma już dyrektora, więc może nadszedł czas, żeby każdy trochę rządził.

fiori

wtorek 04 lis 2014, 10:24

Musisz to zrobic baaaardzo delikatnie i dyplomatycznie, żeby się nie poczuł urażony, że taki świetny pomysł nie wyszedł od niego ;)

tymin

poniedziałek 10 lis 2014, 18:40

Nie przesadzajmy znów - dyrekcja powinna być zadowolona z faktu, że ktoś chce - nieodpłatnie - pomóc im w działaniach, które de facto powinny być ich "broszką".

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”