Książniczka

Coś optymistycznego

środa 15 lip 2009, 10:16

Tak tu u nas na forum ostatnimi czasy bardzo pesymistycznie i smutno ( czemu zresztą wcale się nie dziwię - rzeczywistość wokół!), że postanowiłam pozwolić sobie na mały, ale jakże optymistyczny przerywnik.Otóż w pierwszych dniach lipca odbył sie ślub syna moich znajomych i młodzi zamiast tradycyjnego kwiatka( zakup którego jest właściwie wywaleniem pieniędzy w błoto, bo zaraz więdnie, bo nie wiadomo, co z tym fantem zrobić, zwłaszcza, gdy się już następnego dnia wyrusza w podróż poślubną...)zażyczyli sobie, aby każdy gość przyszedł z ... książką!No i w ten oto sposób zebrali biblioteczkę w liczbie około 100 nowych pozycji, bardzo różnorodnych zresztą, bo była i literatura pop-nauk i czytadła...Co ciekawsze żaden z tytułów się nie powtórzył, choć odgórnej listy nie było - pełna dowloność.Ogromnie mnie to, jako bibliotekarza ujęło za serce - znaczy, że nie wszyscy w tym kraju zapominają, jak wygląda słowo pisane, zwlaszcza, że oboje państwo młodzi nic a nic wspólnego z naszym zawodem nie mają...Tak trzymać!
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Aqa

środa 15 lip 2009, 11:12

Pomysł mi się podoba niezwykle. Dotąd tylko do ojca chodziłam z książką na każde imieniny- bo człowiek oczytany jest. /historycznie najchętniej jest oczytany/. Ślub i książki zamiast kwiatka- hoho :)

bogna3

środa 15 lip 2009, 11:24

Pomysł ten jak widzę zatacza szersze kręgi. 18 lipca jadę na wesele i młodzi zasugerowali, żeby zamiast kwiatów wręczyć książki lub maskotki. Pochwalam.

Bodzia

coś optymistycznego

czwartek 16 lip 2009, 10:43

Bardzo pochwalam ten nowy zwyczaj. W czerwcu byłam na ślubie Miss Polonii i goście wręczali parze młodej pięknie zapakowane książki, które umieszczano w specjalnych koszach. pozdrawiam wspaniałych wakacji!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”