xandre

wtorek 17 lut 2009, 12:50

Mniam :D Aleś mi Gościu apetytu narobił.

AnnoDoro

wtorek 17 lut 2009, 12:59

Jak co roku w naszej szkole odbędzie się KIERMASZ PĄCZKÓW. Już od 4 lat mamy dwóch sponsorów, którzy z okazji tłustego czwartku przygotowuja nam całą „górę” przepysznych pączków, które za ich zgodą sprzedajemy po symbolicznej złotówce . A Ci uczniowie , którzy chcą wziąć udział w konkursie – kto zje więcej , dostają pączusie za darmo i dodatkowe nagrody pocieszenia w postaci bombonierek i cukierków ufundowanych przez kolejnego sponsora.
Do kupna pączków nie trzeba nigdy nikogo namawiać. Wszyscy wiedzą, że to jest bardzo przyjemny obowiązek bo wg jednego z przesadów –„ Jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - nie będzie się mu wiodło". Zresztą zawsze liczy się wspaniała wspólna zabawa , dostarczenie przyjemności i co najważniejsze- zachowanie polskiej tradycji .
Pieniądze ze sprzedaży pączków idą na rzecz uczniów, których nie stać na wyjazdy na wycieczki . Może nie SA to wielkie pieniądze , ale jakie słodkie

Obrazek

Obrazek
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 17 lut 2009, 16:32

To już tłusty czwartek??? Trzeba będzie zakasać rękawy i do.... pieczenia :D
Obrazek
a potemObrazek i Obrazek
ewntulanie Obrazek
Udanych Ostatków i zakończenia karnawału :D

Aqa

wtorek 17 lut 2009, 17:45

Kurczę, Mario, nie będę piekła, buntownicza się zrobiłam, by odpocząć- postoję sobie w kolejce po kalorie. Smacznego, ..i bez kropli :wink: żołądkowych

ponczek

środa 18 lut 2009, 14:17

Witajcie.
To piszę ja - ponczek :D
A w tłusty czwartek przyjmuję życzenia :lol:

Karola

Zapraszamy na pączusia

środa 18 lut 2009, 17:37

A ja od dwóch miesięcy zapraszam do biblioteki na kawusię. Kawiarenka biblioteczna działa od połowy grudnia i cieszy się sporym zainteresowaniem. Codziennie czytelnicy wypijają 2,3 dzbanki kawy. Dzisiaj padło pytanie - a jutro pączki będą?- przyniesiecie to oczywiście będą! Znając moich czytelników, a raczej czytelniczki można się spodziewać że będą.

ZŁOŚLIWA

środa 18 lut 2009, 17:44

1.OD PĄCZKÓW BĘDZIECIE GRUBE I NIEZDROWE. 2.W BIBLIOTECE SIĘ NIE JE.

Maria

środa 18 lut 2009, 18:54

ZŁOŚLIWA pisze:1.OD PĄCZKÓW BĘDZIECIE GRUBE I NIEZDROWE. 2.W BIBLIOTECE SIĘ NIE JE.
Ad. 1 Cóż raz się żyje a potem już tylko straszy :D.
Ad. 2 W bibliotece to oczywiste :wink: , ale w czasie ferii, w domu jak najbardziej :D .

Karolina

czwartek 19 lut 2009, 09:46

Kto jak kto, ale my zdajemy sobie sprawę z konsekwencji spożywania czegokolwiek w bibliotece :( Ja z tym walczę i to egzekwuję - ale i ja robie jeden raz w roku wyjątek, co prawda nie w "tłusty czwartek" ale jednak - w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Uczniowie, którzy aktywnie w nim uczestniczą na zakończenie mogą spałaszować pajdę chleba z miodem :lol: Ile przy tym jest śmiechu :)

puszek

czwartek 19 lut 2009, 10:07

Zaciekawił mnie ten pomysł z kawiarenką. Jak ją zorganizowałaś?Czy serwujecie kawę zbożową, bo naturalna uczniom jest nie wskazana.
Podziel się doświadczeniem w tej sprawie. Podoba mi się Twój pomysł.

Karola

Zapraszamy na pączusia

czwartek 19 lut 2009, 17:24

Cieszę się bardzo, że komuś się spodobał mój pomysł z kawiarenką. Ja też kiedyś uważałam, że w bibliotece się nie je. Ale w końcu pomyślałam - a czemu nie! Przecież przepisów takich nie ma! Skoro w empiku można kupić kawę wziąć książkę czy gazetę i poczytać, to dlaczego nie w bibliotece. Zainwestowałam w ekspres (w promocji) i pierwszą paczkę kawy, a później już poszło. Uczniowie sami przynoszą kawę, mleko, cukier, dzisiaj pączków nie było ale były faworki, też pyszne. Kawa oczywiście jest taka prawdziwa. Młodzież pije kawę, a ci którzy jej nie lubią to trudno, mogą w bufecie kupić herbatę i wypić ją w bibliotece czytając gazetę. Codziennie kilkanaście osób przychodzi na kawę i jak dotąd nikt w szkole tym faktem nie jest zgorszony. Uważam że to jeden z tych dobrych pomysłów na promocję biblioteki.

Gość

czwartek 19 lut 2009, 18:06

U mnie dyrektor w życiu nie pozwoliłby na takią kawiarenkę w obawie przed kontrolą SANEPIDU. No chyba, że masz wszystkie badania potrzebne do działalności gastronomicznej, bo tak to sie nazywa niestety...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”