Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Marti

problem ze skanerem!

wtorek 15 sty 2008, 08:35

Mam problem ze skanerem, na wyświetlaczu drukarki pojawił się komunikat: "skaner zablokow.odblokuj skaner". Drukarka nie skanuje i nie drukuje.
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!

Marti

Re: problem ze skanerem!

wtorek 15 sty 2008, 14:41

Marti pisze:Mam problem ze skanerem, na wyświetlaczu drukarki pojawił się komunikat: "skaner zablokow.odblokuj skaner". Drukarka nie skanuje i nie drukuje.
Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!
Już sobie poradziłam!

Zielona

środa 20 lut 2008, 15:18

Pomóżcie, nie mogę skanować na swoim urządzeniu wielofunkcyjnym Lexmark. Gdy chcę utworzyć nowy profil skanowania, pojawia się komunikat: "Przekroczono limit pamięci. Nie można zapisać profilu."
Nie mogę skasować profili, które są zapisane w drukarce, a i tak nie działają. Kiedyś był u mnie pan z serwisu, przy okazji spytałam się, jak to jest, że czasem te profile zostają zapisane w pamięci urządzenia po skanowaniu, a czasem nie. Pan uśmiechnął się ładnie i powiedział, że nie ma pojęcia.
Tylko co teraz, gdy już wyczerpałam limit pamięci? Czy ktoś miał podobny problem? Jak zresetować ustawienia drukarki?

Zielona

poniedziałek 03 mar 2008, 13:04

Czy naprawdę nikt nie miał jeszcze podobnego problemu? Napisał maila do Pomocy Technicznej Lexmark, ale na razie pozostał bez odpowiedzi.
A mam pilne rzeczy do skanowania. Nie chcę robić tego w domu i przewozić tych wszystkich materiałów.

Joasia

wtorek 11 mar 2008, 11:23

Mam urządzenie wielofunkcyjne HP z edycji zima 2007.
Do wczoraj skaner działał bez zarzutu. Teraz nie chce skanować. Wyswietla się komunikat,że skaner zarezerwowany, potem skan do PC. Zaczyna skanować, a nastepnie wyswietla sie komunikat, ze wystapił bład skanowania i połaczenie nie jest mozliwe.
Teraz okazuje sie, że drukarka tez nie drukuje z innych komputerów, tylko z tego do którego jest podłączona.
Moze ktos mi podpowie co mam zrobić?

Jacko

wtorek 11 mar 2008, 17:33

Joasia pisze:Mam urządzenie wielofunkcyjne HP z edycji zima 2007.
Do wczoraj skaner działał bez zarzutu. Teraz nie chce skanować. Wyswietla się komunikat,że skaner zarezerwowany, potem skan do PC. Zaczyna skanować, a nastepnie wyswietla sie komunikat, ze wystapił bład skanowania i połaczenie nie jest mozliwe.
Teraz okazuje sie, że drukarka tez nie drukuje z innych komputerów, tylko z tego do którego jest podłączona.
Moze ktos mi podpowie co mam zrobić?
Powinna być przecież podłączona do sieci a nie do konkretnego kompa bo jest zainstalowana jako drukarka sieciowa, Sprawdzić czy numery IP drukarki są poprawnie ustawione w kompach.

Joasia

środa 12 mar 2008, 09:34

Drukarka jest podłączona do sieci i zeczywiście juz raz tak było, ze nie zgadzał sie numer IP drukarki. Wprowadziłam go recznie i wszystko działało jak trzeba, az do poniedziałku. Teraz wpisuje ręcznie poprawne IP i nic sie nie dzieje. Dalej nie drukuje.
A co do skanera to mam wrazenie jakby komunikat był wysyłany tylko w jedna stronę, tzn. skanuje dokument, ale juz nie potrafi go przesłać do komputera (pisze, że jest niemozliwe połaczenie i że jest zarezerwowany)

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”