Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Nowy (admin)

Przywrócenie ustawień początkowych ICIM

czwartek 17 sty 2008, 22:53

Jak widać jestem tutaj nowy. O tym forum dowiedziałem się od firmy serwisującej nasze ICIM- szkoła w małopolsce firma z Gliwic (macierzysta Simona). Otrzymałem w spadku administrację trzech pracowni ICIM po bibliotekarce (nie dawała rady). Jestem adminem pracowni komputerowych w szkole i ponoć mam sobie poradzić z ICIM (trzema). Każda pracownia od innego dostawcy, inaczej skonfigurowana (tak to nie pomyłka). Przy ostatniej z 12 grudnia 07 byłem obecny osobiście, trochę podpytałem, uprosiłem obrazy systemu, dane konfiguracyjne.Dwie pozostałe odbierane w 2005 i 2006 roku, są w kiepskim stanie (kompy zawirusowane, zaśmiecone itp.)Do jednej uzyskałem od dyrektora płytę instalacyjną z obrazem gosta stacji, zostawiła firma na wyraźną prośbę dyrektora(aram). Ostatnia pracownia montowana przez Wasko- rozsypuje się, ale niestety brak mi płyt instalacyjnych systemu.
Pytanie, czy istnieje sposób przywrócenia stanu początkowego, z użytkownikami bibliotekarz i czytelnik a, b, c bez tych wszystkich smieci, które wnieśli użytkownicy np za pomocą skryptów pozostawionych na dysku D z danymi albo przez Windows Disk Protection aby utworzyć sobie obraz bazowy i przywrócić do używalności komputery. Zauważyłem że dwa jeszcze jako tako działają. Od firmy Wasko dowiedziałem się, że nie prowadzą serwisu programowego, płytek nie zostawili i nic nie chcą przesłać a problem z utrzymaniem działania pracowni wg umowy jest. Szkół nie stać na opłacenie serwisu, i spadło to namnie. Proszę o pomoc zwłaszcza Simona, jeśli wie o takich możliwościach albo o gotowych obrazach to proszę o info na maila [email protected]
Pozdrawiam Janusz 8)

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”