Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Poznaniankaa

ICIM-pomysly na spedzanie czasu

piątek 28 mar 2008, 15:39

Proponuje zamieszczac tu ciekawe pomysly na zajecia dla dzieciakow "siedzacych" w ICIm, np. po godzinach.
Zmeczona ogladaniem uczniow sluchajacych muzyki i ogladajacych teledyski (gry oczywiscie zakazane), zaproponowalam dzieciakom zabawe w odpowiedzi na ciekawe pytania. Nazwy jeszcze nie wymyslilismy :) Juz wymyslilismy, wlasnie mi dzieciaki podaly :lol: Maraton pytan.

Nasze przyklady: dlaczego Kosmos jest czarny, kiedy wprowadzono w Polsce podzial na czas letni i zimowy, w jakim dniu tygodnia odbyla sie Bitwa pod Grunwaldem, jak miala na imie zona Boleslawa Chrobrego, dlaczego niebo jest niebieskie.
Najpierw ja wymyslalam pytania, a po godzinie zabawy (sklad dzieci sie zmienial,ale wszystkie chetnie braly udzial) dzieciaki same zadawaly pytania. Dla mnie to kopalnia wiedzy o...dzieciakach.

Nagrodami sa zakladki lub cukierki. Po 2 godzinach zabawy sami zaproponowali, ze nagroda bedzie...wymyslenie wlasnego pytania, na ktore inni beda szukac odpowiedz.

Malkontent

piątek 28 mar 2008, 17:40

Bardzo mi się podoba ten pomysł :lol:

Aqa

sobota 29 mar 2008, 22:25

Mnie też sie podoba. Tyle, że u mnie jeśli nie sa to uczniowie uczący się- kiedy muszę pomóc skanować, zapisywać, odszukiwać dokumenty, drukować itp., czy pomagać szukać muzyki- słuchają też, to w ich/uczniów/ tzw czasie wolnym na ICIM usilnie szukają gier. Właściwie wyłącznie. Od malucha ze świetlicy po 6 kl. Odszukałam kilka linków do stron z puzzlami /są w MEP na pulpicie ale dla młodszych za trudne/ i zapisałam w folderach im. Wgrałam też płyty edukacyjne, ale takie w formie zabawowej. Napisałam wielkimi literami informacje /mam wielką tablicę nad ICIM/ o tym,o co mogą poprosić, m.in. płyty z programami, jakie kupiłam /Jak to działa?, J. polski w ZOO, Prosiaczek i przyjaciele- gra, itp./. Przyznam jedno- nalatać sie trzeba.

Poznaniankaa

środa 02 kwie 2008, 12:52

Swietny pomysl z wypisaniem, z czego mozna korzystac! "Zwale" od Ciebie ten pomysl,jesli mozna ;)
Kolejna propozycja: Zeskanowalam z ostatnich numerow "Wiedzy i życia" strony pokazujace doswiadczenia fizyczne. dzieciaki w domu zaczynaja eksperymentowac. A wymierny dla mnie efekt-zaczynaja szukac w necie innych ciekawostek i doswiadczen.
dzielmy sie pomyslami,kazdy bedzie mogl skorzystac!
Pozdrawiam

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”