Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
agnieszka11

ICIM a statut

środa 02 kwie 2008, 12:06

Od 2 miesięcy funkcjonuje u nas ICIM, obecnie zastanawiamy się jak ujać to w statucie szkoły. Czy jako oddzielną komórkę czy też jako Jednostę biblioteki. Jak u Was rozwiązano te formalne problemy?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Aqa

niedziela 06 kwie 2008, 22:42

Zastanawiam się, na jakiej opcji tobie zależy. Od ciebie wiele zależy, jak to zaproponujesz dyrektorowi. Dla niego cała szkoła to jedna szkoła. Wg zaleceń MEN - byłam na konferencji w październiku 2007, wcześniej na kursie OCM, owe centra są specjalnie przygotowane dla bibliotek, pani kurator /czy wice, nie pamiętam/ mazowieckiego wyraźnie podkreślała, że ICIM stanowi integralną część biblioteki, nie ma prawa być nigdzie wyprowadzone pod groźbą utraty centrum. Bowiem centrum nie jest nasze przez okres gwarancji. Mamy obowiązek się stosowac do regulaminu przyznawania centrum. UE tez pomyślała o tym, by właśnie biblioteki je miały, podnosząc swoją ofertę, oraz podnosząc swój poziom- stając się faktycznie bardziej centrum informacyjnym szkół. Mnie ta formuła w pełni odpowiada. Popieram centrum w bibliotekach i byłabym za podkreśleniem jego miejsca w bibliotece- żeby komuś nie wpadło do głowy np. wywalić go z biblioteki. Biblioteki muszą być bardziej dostosowane do obecnego poziomu cywilizacyjnego. /Tyle, że owe centra jednocześnie powinny dostawać dodatkowe godziny dla pracujących w nich osób/

Maria
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 07 kwie 2008, 08:19

Aga ma rację, ICIM musi byc w komplecie w bibliotece i ma służyć uczniom. A więc należy ICIM i jego funkcjonowanie zależy od bibliotekarza w tym stosowne zapisy( regulamin) w statucie.

agnieszka11

poniedziałek 07 kwie 2008, 13:05

wielkie dzięki. w sumie już poradziłam sobie z probleme (jako integralną część biblioteki) ale słyszałam o szkołach gdzie jest to oddzielne pomieszczenie rónież przeszukałam sieć i w statutach szkół też jest różnie. pozdrawiam

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”