Strona 1 z 1

Opiekun Ucznia w Internecie

: czwartek 21 maja 2009, 19:37
autor: Doti
Od początku istnienia ICIM w mojej bibliotece mamy zainstalowany program "Opiekun Ucznia w Internecie". Można w nim samemu blokować strony, które bibliotekarz uważa za niestosowne. Ja tak robiłam aż do wczoraj. Zablokowałam stronę z grami a ona ciągle jest dostepna! Dlaczego? Nie wiem co robie źle. Proszę o pomoc.

: piątek 22 maja 2009, 23:49
autor: Aqa
Ta gra? czy inna podobna? Lub zobacz jak napisałaś, np. : www.naszaklasa.pl nie blokuje www.nasza-klasa.pl Trzeba wpisac obydwie nazwy.
Co do gier, są ich setki jak nie więcej. Ja zaczęłam przeglądac zeszyt odwiedzin /nr kompa, godzina, nazwisko, klasa, data/ i blokować.. wejścia uczniów nie stosujących sie do regulaminu. W porozumieniu z dyrektorem.

: poniedziałek 25 maja 2009, 19:03
autor: Doti
Kopiuję cały adres www. Na innych komputerach wszystko działa, tylko na tym jednym blokada coś szwankuje ...

Opiekun ucznia w Internecie

: wtorek 09 cze 2009, 23:27
autor: ewa13
U mnie dzieje się podobnie, blokuję stronę przez jakiś czas jest wszystko dobrze ( to znaczy Opiekun nie pozwala wejść na stronę) po kilku tygodniach widzę, że na jednym lub dwóch komputerach uczniowie wchodzą na zablokowaną stronę. Blokuję ponownie i kontroluję uczniów. Nie znam przyczyny tego zjawiska.

: środa 10 cze 2009, 18:25
autor: Zuzza
Czy aby na tym komputerze nie został on wyłączony?
Okazuje się że uczniowie czasem potrafią być hakerami nawet w 4 klasie podstawówki. Mi raz wyłączył któryś cenzora. Ale potem zmieniłam hasło.