Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Gość

ZMIANA TAPETY - WSKAZÓWKA

środa 25 paź 2006, 11:43

Witam!
Uczeń na jednym z komputerów na poziomie a zmienił tapetę (zrobił rysunek w "paintcie" i zapisł go "ustaw jako tło"). Jak mam przywrócić ustawioną początkowo tapetę???
Co słychać z moim Opiekunem??????? Problem polegał na niewyświetlaniu raportów!

ania27

tapeta

środa 25 paź 2006, 20:04

witam
mam podobny problem - 2 komputery mają tapety zrobione przez uczniów i nie potrafię ich usunąć, pomóżcie!

ciula

środa 25 paź 2006, 21:49

Aby zmienic tapetę na poziomie np c trzeba się zalogować jako administrator. Ja to robię tak (nie mam WDP): odpowiedni obrazek tapety wklejam na pulpit czytelnika (Mój komputer, Dysk c, documents and settings, czytelnik0...c, pulpit), potem loguję jako czytelnik i klikając prawym na obrazku daję ustaw jako tapetę. jeśli nie można uzyć prawego klawisza, to otwieram ten plik w programie graficznym oryginalnym dla Windowsa, który nie pamiętam jak sie nazywa i tam chyba w menu Plik jest "ustaw jako tapeta".
Całość jest rochę pracochłonna i już zaczynam rozumieć, po co jest Windows Disc Protection.

Maria
Kontakt: Strona WWW

środa 25 paź 2006, 22:55

Ale jak to mozliwe, aby uczen zmienił tapetę, u mnie nie ma takiej możliwości z poziomu c.

Simon. Wsparcie ICIM

Re: Zmiana tapety

czwartek 26 paź 2006, 09:35

Anonymous pisze:Witam!
Uczeń na jednym z komputerów na poziomie a zmienił tapetę (zrobił rysunek w "paintcie" i zapisł go "ustaw jako tło"). Jak mam przywrócić ustawioną początkowo tapetę???
Prosilbym o przedstawienie sie. Lepiej sie komunikuje wiedzac, z kim ma sie przyjemnosc :)

ZMIANA TAPETY
1. Logujemy sie na konto Administratora.
2. Klikamy na pulpicie ikonke User Restrictions.
W oknie, ktore sie otworzy:
- naciskamy przycisk Select a Profile
- wybieramy z listy Czytelnik01a
- w polu Restart at Logoff: odznaczamy "fajke"
W opcji Start Menu Restrictions odnajdujemy wpis Remove Control Panel Icon i klikamy w zaznaczenie (pole powinno byc puste)
Nastepnie w General Windows XP Restrictions odznaczamy fajke przy opcjach:
- Prevent right-click in Windows Explorer
- Prevent access to some Windows Explorer features.
Reszte opcji pozostawiamy bez zmian.
- Klikamy na OK.
3. Wylogowujemy sie (nie restartujemy!) i logujemy na konto uzytkownika Czytelnik01a.
4. Prawy przycisk myszy powinien juz dzialac, wiec wybieramy wlasciwosci i zkaladce pulpit przywracamy tapete o nazwie Actina.
5. Ponownie wylogowujemy sie z konta Czytelnik01a i logujemy na Administratora.
6. Powtarzamy krok z pkt. 2, zaznaczajac opcje Restart at Logoff.
7. Zaznaczamy spowrotem wczesniej usuniete "fajki" w pozycjach Remove Control Panel Icon (Start Menu Restrictions) oraz Prevent right-click in Windows Explorer i Prevent access to some Windows Explorer features (General Windows XP Restrictions).
8. Klikamy na OK.
9. Otwieramy Windows Disk Protection, w menu Restart Option zaznaczamy kropka pole przy Save changes with next restart.
10. Uruchamiamy ponownie komputer i logujemy sie bezposrednio na konto Czytelnika01a. Sprawdzamy czy wczesniej zmieniona tapeta pozostala na swoim miejscu :)
W taki sam sposob przywracamy tapety na innych kontach uzytkownika.

Odpisuje z opoznieniem, poniewaz staralem sie zajac tym problemem w wolnej chwili. Udalo mi sie to dokonczyc dopiero dzisiaj rano.
Anonymous pisze:Co słychać z moim Opiekunem??????? Problem polegał na niewyświetlaniu raportów!
OPIEKUN
Nie wiem dlaczego w Opiekunie nie może Pan wyświetlić raportów. Proponowalbym odinstalowac ten program i zainstalowac ponownie. powinien Pan otrzymac nosnik z programem wraz z komputerami. Klucz instalacyjny znajdzie Pan w protokole odbioru pracowni. Jesli nie ma Pan oprogramowania, nalezy zwrocic sie do firmy, ktora instalowala sprzet z prosba o doslanie brakujacego nosnika.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 lis 2006, 13:49 przez Simon. Wsparcie ICIM, łącznie zmieniany 3 razy.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Simon. Wsparcie ICIM

czwartek 26 paź 2006, 09:39

ciula pisze:(...) (nie mam WDP)
Zwracalem juz uwage na to, ze jesli ktos nie ma aktywnego Windows Disk Protection, nalezy jak najszybciej skontaktowac sie z firma serwisujaca pracownie ICIM.
Brak tego programu jest w 99% oznaka zle zainstalowanego systemu na komputerach.
Prosze potraktowac sprawe powaznie.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Marti

Re: Zmiana tapety

czwartek 26 paź 2006, 10:39

Simon. Wsparcie ICIM pisze:
Anonymous pisze:Witam!
Prosilbym o przedstawienie sie. Lepiej sie komunikuje wiedzac, z kim ma sie przyjemnosc :)

ZMIANA TAPETY
1. Logujemy sie na konto Administratora.
2. Klikamy na pulpicie ikonke User Restrictions.
W oknie, ktore sie otworzy:
- naciskamy przycisk Select a Profile
- wybieramy z listy Czytelnik01a
- w polu Restart at Logoff: odznaczamy "fajke"
W opcji Start Menu Restrictions odnajdujemy wpis Remove Control Panel Icon i klikamy w zaznaczenie (pole powinno byc puste)
Nastepnie w General Windows XP Restrictions odznaczamy fajke przy opcjach:
- Prevent right-click in Windows Explorer
- Prevent access to some Windows Explorer features.
Reszte opcji pozostawiamy bez zmian.
- Klikamy na OK.
3. Wylogowujemy sie (nie restartujemy!) i logujemy na konto uzytkownika Czytelnik01a.
4. Prawy przycisk myszy powinien juz dzialac, wiec wybieramy wlasciwosci i zkaladce pulpit przywracamy tapete o nazwie Actina.
5. Ponownie wylogowujemy sie z konta Czytelnik01a i logujemy na Administratora.
6. Powtarzamy krok z pkt. 2, tym razem zaznaczajac opcje Restart at Logoff i dodatkowo (po lewej stronie) Lock this profile.
7. Zaznaczamy spowrotem wczesniej usuniete "fajki" w pozycjach Remove Control Panel Icon (Start Menu Restrictions) oraz Prevent right-click in Windows Explorer i Prevent access to some Windows Explorer features (General Windows XP Restrictions).
8. Klikamy na OK.
9. Otwieramy Windows Disk Protection, w menu Restart Option zaznaczamy kropka pole przy Save changes with next restart.
10. Uruchamiamy ponownie komputer i logujemy sie bezposrednio na konto Czytelnika01a. Sprawdzamy czy wczesniej zmieniona tapeta pozostala na swoim miejscu :)
W taki sam sposob przywracamy tapety na innych kontach uzytkownika.

Odpisuje z opoznieniem, poniewaz staralem sie zajac tym problemem w wolnej chwili. Udalo mi sie to dokonczyc dopiero dzisiaj rano.
Anonymous pisze:Co słychać z moim Opiekunem??????? Problem polegał na niewyświetlaniu raportów!
OPIEKUN
Nie wiem dlaczego w Opiekunie nie może Pan wyświetlić raportów. Proponoalbym odinstalowac ten program i zainstalowac ponownie. powinien Pan otrzymac nosnik programem wraz z komputerami. Klucz instalacyjny znajdzie Pan w protokole odbioru pracowni. Jesli nie ma Pan oprogramowania, nalezy zwrocic sie do firmy, ktora instalowala sprzet z prosba o doslanie brakujacego nosnika.
Przepraszam za brak podpisu :oops:
"Opiekuna" postaram się zainstalować od nowa.
Dziękuję za rady :lol:
Pozrdawiam

Maria

piątek 27 paź 2006, 08:39

Simon. Wsparcie ICIM pisze:[quote=
Zwracalem juz uwage na to, ze jesli ktos nie ma aktywnego Windows Disk Protection, nalezy jak najszybciej skontaktowac sie z firma serwisujaca pracownie ICIM.
Brak tego programu jest w 99% oznaka zle zainstalowanego systemu na komputerach.
Prosze potraktowac sprawe powaznie.
A jeżeli firma nie zainstalowała WDP i nie widzi takiej potrzeby, ale w razie "W" można oczywiście do niej dzwonić i przybędą na ratunek :D.
Wiem, wiem p. Szymonie to pytanie retoryczne.

Simon. Wsparcie ICIM

piątek 27 paź 2006, 08:50

Najwyrazniej inne firmy nie przykladaja zbytniej wagi do zainstalowanego oprogramowania i co za tym idzie, bezpieczenstwa komputerow. Pozostawiam to bez komentarza. Pewnie wyjde na nadgorliwego serwisanta ;)
Poza tym, Pani nie powinno interesowac czy jest taka koniecznosc, czy nie. Zalecenie jest takie, ze program ma byc zainstalowany i juz. Czy to sie tym panom podoba czy nie.

Ederka

sobota 02 lut 2008, 18:37

Mam problem ze zmienioną tapetą na jednym komputerze -poziom c i mimo kilku prób postępowania zgodnie ze wskazówkami nie udało mi się przywrócić "starej tapety" Na tym komputerze była robiona ponowna instalacja systemu - czyli obraz dysku, potem włączyłam WDP według instrukcji z forum - usunęłam partycje E i nadal nie mogę zmienić tapety. Co to może być? Jak to rozwiązać? Macie jakiś pomysł. Oj, jeszcze uczniowie często zmieniają mi godz. i datę na poziomie a, b, c można to jakoś zablokować.

Gość

poniedziałek 18 lut 2008, 23:50

Windows Disk Protection

Gdzie mozna pobrać ten program i kiedy on jest instalowany ?
Pracownia nie jest podpieta pod szkolny SBS tylko bezpośrednio do internetu może dlatego nie byl instalowany ??

Jacko

wtorek 19 lut 2008, 00:08

Gość pisze:Windows Disk Protection

Gdzie mozna pobrać ten program i kiedy on jest instalowany ?
Pracownia nie jest podpieta pod szkolny SBS tylko bezpośrednio do internetu może dlatego nie byl instalowany ??
Był instalowany w ICIM z edycji 2006 na Windowsie XP. Jeśli był zainstalowany to powinien być w katalogu Program Files - Microsoft Shared. W tej chwili nie jest już to narzędzie raczej do pobrania ale można je zastąpić nowym Windows Stedy State poczytaj tu http://sukurs.edu.pl/forum/viewtopic.php?p=9901#9901

Gość

ZMIANA TAPETY - WSKAZÓWKA

środa 12 mar 2008, 12:32

Postępowałam zgodnie z instrukcją chcąc przywrócić tapetę. Niestety po ponownym zalogowaniu wyświetlił się komunikat o błędzie i konto stało się nieaktywne - nie można się na nie zalogować. Tak samo stało się w przypadku drugiego komputera. Co zrobić?

Jacko

środa 12 mar 2008, 21:04

na odległość to trudno cokolwiek wyrokować i doradzać. Spróbuj szkolnego informatyka to tego zagonić żeby zerknął.

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”