aa

Jak stworzyć ICIM

niedziela 09 sty 2011, 19:19

Pracuję od niedawna w bibliotece w szkole jest około 500 uczniów. Są 2 pracownie komputerowe. Księgozbiór około 8000 woluminów. W jaki sposób mam się starać o ICIM. Dyr mówi ze nie ma kasy. Do kogo mam pisać i z kim rozmawiać. W zawodzie pracuję od niedawna nie wiem gdzie uderzyć i czy warto? Po tym co czytałam co mają zrobić z bibliotekarzami szkolnymi to już sama nie wiem podpowiedzcie proszę.
Serdecznie z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Aqa

poniedziałek 10 sty 2011, 19:30

W tej chwili to tylko z dyrektorem. Dyrektor- z OP w sprawie sensu stworzenia ICIM i finansów.
Trzeba iśc do dyrektora z argumentami, czemu chcesz ICIM /swobodny dostęp czytelników w bibliotece, większy niż w pracowni, która jest otwarta tylko na lekcjach; możliwości tworzenia tam materiałów na lekcje, uczenia się, spędzania wolnego czasu; prowadzenia zajęc multimedialnych itepe/

Z tym, że dyrektora na pewno ograniczają finanse.
Nikt z nas nie wie, co dalej z bibliotekami, projekt sławetnej minister edukacji przewiduje.. wyrzucenie nas z edukacji pod skrzydła samorządów- KP zamiast KN. Tu wszystko jest mozliwe, a zupełnie niepoważne są wyjaśnienia p. Hall- pewnie w celu zwyczajnej pacyfikacji nas- że "zwiększa rolę biblioteki szkolnej oddajac ją samorządom".- Finanse z innej puli, pensje nasze też, stawki zależne od samorządu nie MEN.. nic nie wygląda dobrze, poza zostawieniem nam ozdobnika /i ścieżki awansu nie wiadomo po co/: "nauczyciel" drugiej kategorii- bo pierwszej są "tablicowi".

Zuzza

środa 26 sty 2011, 16:51

ICIM wymyślił ktoś w MENie i niestety po kilku latach "skończyły się". Wtedy były za darmo dla szkoły, bo EFS je współfinansował. Teraz koniec dobrodziejstw od UE. NIESTETY.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”