Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
jang

konto administratora

wtorek 10 kwie 2007, 10:24

Nie działa dziś na państwa stronie opcja Wyszukaj, a sprawa pilna. Mianowicie w pracowni ICIM mojej koleżanki, przy próbie logowania się na konto administratora wyskakuje komunikat, że dla tego użytkownika konto zoastało zablokowane i należy skontaktować się z administratorem; co z tym zrobić? proszę o pomoc

Simon. Wsparcie ICIM
Kontakt: Strona WWW

środa 11 kwie 2007, 23:36

Taki przypadek zdarza mi sie widziec po raz pierwszy.
Nie mozna zalogowac sie na konto administratora i skontaktowac sie z administratorem?
Hmm... Wsparcie bezradnie rozklada rece (poki co) :shock:
Spytam kolegow czy spotkali sie z podobnym komunikatem.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Iwona

konto administratora - pomocy!

sobota 14 kwie 2007, 14:55

Ponieważ kilku uczniów złamało hasło do administratora, musiałam je zmienić. Na 3 komputerach poszło gładko, na czwartym - po zmianie - nie mogę wejść do administratora: wyskakuje komunikat, że hasło niepoprawne itp. Nie pomyliłam się - przecież wprowadza się je 2 razy... Jak sobie z tym poradzić?

ŁSLhacker

Odp.: konto administratora

poniedziałek 18 lut 2008, 20:14

jang pisze:Nie działa dziś na państwa stronie opcja Wyszukaj, a sprawa pilna. Mianowicie w pracowni ICIM mojej koleżanki, przy próbie logowania się na konto administratora wyskakuje komunikat, że dla tego użytkownika konto zoastało zablokowane i należy skontaktować się z administratorem; co z tym zrobić? proszę o pomoc
Mi się to zdarzyło na XP, ale nie w ICIM. Jedyną metodą obejścia problemu jest reinstalacja systemu. Chyba, że jakieś inne konto ma uprawnienia dostępu do katalogu systemowego %Windir%/system32/config. W takiej sytułacji wciskamy {Logo Windows}+{R} i wpisujemy:

Kod: Zaznacz cały

compmgmt.msc
Wchodzimy do Użytkownicy I Grupy Lokalne, Użytkownicy, klikamy podwójnie na Administrator i odfajkowywujemy opcje Konto jest wyłączone oraz Konto jest zablokowane.

I jeszcze jedno: jest to związane z tym, że ktoś 4razy podał niepoprawne hasło do administratora.

Wróć do „ICIM - Internetowe centra informacji multimedialnej”