ewika

WINDOWS DISK PROTECTION nieaktywny

środa 19 wrz 2007, 22:25

Mam następujący problem w swoim ICIM - uczniowie na swoich kontach nie mogą korzystać z żadnych programów na płytce, nie można uruchomić żadnego programu edukacyjnego z płytki na koncie czytelnika-ucznia.
Przy każdorazowej próbie uruchomienia programu pojawia się komunikat o zmianie ustawień WINDOWS DISK PROTECTION, niestety nic sie nie da zrobić. Nauczycielom prowadzącym zajęcia z uczniami jestem zmuszona uruchamiać konto nauczyciela by mogli przeprowadzić zajęcia z wykorzystaniem dostępnych programów edukacyjnych. Inaczej sie nie da. Niestety nauczyciele uruchamiają konta w obecności uczniów, tak więc hasła na konta nauczycieli są już znane uczniom.
Co należałoby zrobić/co można zrobić by móc uruchamiać płytki z kont czytelników-uczniów? Zgłaszałam ten problem w firmie COMARCH dostawcy sprzętu komputerowego, niestety oni nic nie mogą poradzić i twierdzą, że tak są skonfigurowane z ograniczeniami te pracownie przez MEN ( podobno w MEN dokonano konfiguracji systemu)
Bardzo proszę o pomoc

Simon. Wsparcie ICIM
Kontakt: Strona WWW

czwartek 04 paź 2007, 09:29

Mysle, ze czesciowo moze pomoc Pani Poradnik. Czesc informacji w nim zawartych jest, podejrzewam, pomocna takze tym, ktorzy maja sprzet dostarczony przez inne firmy.
Wymaga to niestety poswiecenia czasu, zeby wszystko dzialalo jak trzeba.
Hasla do kont takze mozna pozmieniac.
A to, ze uczniowie znaja hasla, jest juz tylko i wylacznie (przepraszam) wina nauczyciela 8)
Pozdrawiam
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”