basiag

Konflikt adresów IP

piątek 21 wrz 2007, 10:55

Wykonałam aktywację systemu Windows, z czego jestem dumna, ale wyskoczył kolejny problem na tym samym komputerze. Nie moge połączyć się z internetem. Pisze, że "istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci" Co robić ?!

Piotr Kowalewski

Re: Konflikt adresów IP

niedziela 23 wrz 2007, 21:38

Witam!
basiag pisze:Nie moge połączyć się z internetem. Pisze, że "istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci"
Prawdopodobnie ten komputer ma ustawiony adres IP na stałe a router wcześniej już przypisał ten adres innemu komputerowy w sieci, który został wcześniej uruchomiony.
Co robić ?!
1. Zalogować się jako Administrator.
2. Przejść do Start>Ustawienia>Połączenia sieciowe.
3. W grupie Sieć LAN lub szybki "Internet" kliknąć PRAWYM klawiszem myszy na Połączenie sieciowe i wybrać Właściwości.
4. W oknie, które się pojawi, na zakładce Ogólne wybrać (ale nie "odhaczać"!!!) Protokół internetowy (TCP/IP) i kliknąć przycisk Właściwości.
5. W oknie, które się pokaże, z zakładki Ogólne spisać wszystkie ustawienia (tak na wszelki wypadek).
6. Na karcie Ogólne zaznaczyć: Uzyskaj adres IP automatycznie oraz Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie.
7. Zatwierdzić zmiany klikając przycisk OK.
8. Kliknąć przycisk Zamknij.
Windows wprowadzi zmiany i przywróci połączenie z siecią lokalną i z Internetem bez ponownego uruchamiania Windowsa (przynajmniej u mnie tak zrobił).
Pozdrawiam
Piotr

basiag

Konflikt Adresów IP

wtorek 25 wrz 2007, 12:54

Dziękuję. Dzięki poradzie jest OK. Pozdrawiam. Basia :-*

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”