Jerry

restrykcje

poniedziałek 19 lis 2007, 13:22

Witam!

mam pewien problem w ICIM.
Mianowicie jak ustawić restrykcje w shared computer toolkit/windows steadystate(nowa wersja - podmieniłem na 1 stanowisku) aby uczeń mógł zapisywać dane na pulpicie bez dostępu do dysku c (czy to jest możliwe???, próbowałrm wielu opcji).
Zaznaczam że windows disk protection jest wyłączony.
Może coś źle robie...

Czy można ewentualnie pobrać standardowe profile użytkowników dla ICIM (skąd)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Jerry

ponczek

środa 21 lis 2007, 13:23

Właśnie tak mam ustawione jak mówisz. Mogą zapisywać na pulpicie bez dostępu do dysku C. Sama sobie ustawiałam, ale musiałabym trochę posprawdzać i zobaczyć z czego to wynika. Bo trochę w tym grzebałam, ale to było dawno i już nie pamiętam.
Tylko czy to jakaś różnica jest, którą wersję mam? Nie wiem czy mam nową czy starą. Powiedz mi jak sprawdzić. Jak mam taką samą to przekażę wtedy moje ustawienia.

Jerry

restrykcje

czwartek 22 lis 2007, 09:08

ponczek pisze:Właśnie tak mam ustawione jak mówisz. Mogą zapisywać na pulpicie bez dostępu do dysku C. Sama sobie ustawiałam, ale musiałabym trochę posprawdzać i zobaczyć z czego to wynika. Bo trochę w tym grzebałam, ale to było dawno i już nie pamiętam.
Tylko czy to jakaś różnica jest, którą wersję mam? Nie wiem czy mam nową czy starą. Powiedz mi jak sprawdzić. Jak mam taką samą to przekażę wtedy moje ustawienia.

Witam!
Jak możesz to prześlij swoje ustawienia (nie ma znaczenia werjsa, poradzę sobie).

Pozdrawiam

ponczek

czwartek 22 lis 2007, 10:56

No to zaczynam.
Mówimy o koncie "czytelnikc" - pewnie masz takie same nazwy mając ICIM.
Udostępniam tylko stację dyskietek i stację dysków.
Start menu restrictions jest bez "fajki", ale jak rozwiniesz to odznaczone jest tylko Remove Shut Down button (na końcu). Reszta, u mnie jest ich 16, jest zaznaczona.
Następna pozycja General Windows XP Restrictions odznaczone, a w środku trzy pierwsze pozycje odznaczone. Tzn. Prewent right-click in Windows Explorer, Prewent Autoplayon CD...., Remove the Recycle Bin.
Pozostałe 9 mają "fajki".
Następne 3 pozycje, tzn.: Internet Explorer restrictions, Microsoft Office Restrictions i Software Restrictions są zaznaczone (a to oznacza, że po rozwinięciu ich też wszystko będzie zaznaczone).

Optional Restrictions
Po rozwinięciu Additional Start Menu Restrictions obie pozycje zaznaczone.
Pozostałe 3 po rozwinięciu nie mają "fajek".

Tak wyglądają wszystkie moje ustawienia na koncie czytelnika. W systemie nie grzebią, a zapisywać mogą na pulpicie. Chyba, że jakiś zdolny wyjątkowo przyjdzie to sobie na pewno poradzi. Ale tych zdolnych mam na oku :wink:

Daj znać, czy osiągnąłeś to, co zamierzałeś :D

P.S. Dla lubiących grzebać, a nie bardzo wiedzących o co chodzi polecam: "Biblioteka w szkole" nr 04/2007, s. 7-11. Artykuł p. Szymona P. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”