bezewska

opłaty

poniedziałek 10 gru 2007, 19:08

Cześć koleżanki i koledzy! Witam Was po raz pierwszy. Mój problem - kto ponosi opłatę za kurs OCM? (słuchacz-opiekun, czy dyrekcja)
Czy są w tej kwestii jakieś konkretne wytyczne? Proszę o pomoc.

agatka77

poniedziałek 10 gru 2007, 20:08

Za moje szkolenie zapłaci szkoła.
Człowiek stworzony jest na to, by szukał prawdy, a nie by ją posiadać.

Tonia

opłaty

wtorek 11 gru 2007, 09:30

Na pewno nie powinien płacić nauczyciel-bibliotekarz. Proszę zapoznać się z zaleceniami dla szkoły i gminy w sprawie przygotowania się na przyjęcie ICIM- tam napisano kto finansuje ( szkoła lub samorząd lokalny czyli gmina). Ja nie płaciłam i dostałam delegację na codzienne dojazdy 70 km przez 5 dni.

zuzza s

opłata OCM

wtorek 11 gru 2007, 15:57

Tylko szkoła, czyli organ prowadzący - tak było w projekcie ICIM. Oczywiście osoba wyznaczona, jedna wskazana w pisanym projekcie, nawet jeśli pracuje kilka osób w jednej dużej bibliotece. Bo jak ktoś chce sobie sam i niezależnie, to i sam płaci

Waria

czwartek 20 gru 2007, 13:13

Witam,
od prawie roku jestem opiekunem ICIM ale nie mam kursu.Zostałam zatrudniona juz po otrzymaniu pracowni, wiec na kurs został wysłany "tradycyjny" bibliotekarz.Chciałabym iśc na ten kurs.Ale kto za niego ma zapłacić?Dyrekcja kryje sie przepisami:nie mam 3 lat przepracowanych i/lub umowy na czas nieokreslony.Do dopłaty się wiec nie kawlifikuje. Gdzies przeczytałam,ze dyr.ma obowiazek finansowac te szkolenia-ze wzgledu na rotacje pracowników bo tego wymaga EFS. Z góry dzieki z rade

Aqa

piątek 21 gru 2007, 10:36

Wiesz co, ten kurs to takie studia podyplomowe informatyczne w malutkiej miniaturce. W zasadzie ta osoba, która na nim była, powinna przeszkolić inne osoby. Nie ma na nim tego, co by się przydało teraz- radzenia sobie z technicznymi problemami. Jak w każdym zawodzie- sami musimy się ciągle uczyć, dla swojego dobra i pożytkowi uczniów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”