Gość

Co zrobic?

czwartek 10 gru 2009, 09:38

Proszę o pomoc. nie ma mpojęcia jak wybrnąć z niekorzystej sytuacji, jaka zaistniała w mojej szkole. Otóz szkolnej bibliotece przydzielono kiedyś 4 komputery do ICIM (w tym ogólnopolskim rzucie). Wtedy w bibliotece pracowała pani przed emeryturą i nie interesowały ja takie nowinki, więc komputery wtsawiono do salki, gdzie w ogóle nie były uzywane. Objełam stanowisko bibliotekarza i upomniałąm się o nie i tu zaczynają się schody. dostała je, ale np. z innymi monitorami- starymi, bo informatyk wziął sobie te nowe do sali komputerowej. Nie dali mi tez drukarki, bo przejeły ja panie sekretarki. Upominałam się, ale mnie zbywa zarówno informatyk, jako i dyrekcja. A wiadomo, jak duzo my drukujemy w bibliotece. Mavie jakiś pomysł jak dypolomatycznie odzyskac te dobra? Głównie zalezy mi na drukarce.

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

czwartek 10 gru 2009, 12:18

Może jakąś kontrolą postraszyć? Wymagają stanowczo, aby sprzęt był stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Dowiedz się, czy w sąsiednich szkołach nie sprawdzają... Potrafią nawet brakujących naklejek się przyczepić, a co dopiero sprzętu.

Eda

środa 20 sty 2010, 11:20

Hmmm ... Faktycznie kontrole są skrupulatne. A co do przedstawionej sytuacji ... no cóż ... Ja bym nie popuściła i upominała się do końca ... przecież placówka jest zobligowana do utrzymania IGIM jako integralnej całości - a jak tu mówić o integralnej całości gdy każdy sobie podmienił/pozabierał do swojej pracowni to co mu pasowało. To niezgodne z założeniami przydzielania sprzętu ICIM. Poczytaj dokładnie na temat zasad i warunków otrzymania ICIM do biblioteki i tego dsię trzymaj w rozmowach z dyrekcją - przede wszystkim z nią bo jeśli dyrekcja wreszcie dostrzeże niezgodność z prawem to informatyk i sekretarka nie będą mogli się już sprzeciwiać szefowi. Nie odpuszczaj! Powodzenia
Eda

Gość

piątek 29 sty 2010, 11:36

Ja mam ICIM już piąty rok i kończy się ten pięcioletni obowiązek nie ruszania sprzętu. Już mi zakomunikowano że zostaną mi odebrane komputery bo brakuje w pracowni komputerowej. Jak w takim przypadku obronić swoje komputery z których uczniowie bardzo często korzystają. Jednak argumenty są takie że na lekcje bardziej są potrzebne (?). I nawet kontrolą nie mogę "postraszyć" :cry:

Marta Osińska
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 22 gru 2009, 17:09

wtorek 09 lut 2010, 12:07

Mogę "pocieszyć" że sprzęt pięcioletni pewnie szybko "padnie" bo producent zakłada, że bez wymiany kilku elementów mających taki właśnie termin trwałości zaczną psuć się elementy tzw płyty głównej :?
Dyrektor ma niestety zawsze zawsze zawsze rację :oops:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości