Strona 1 z 1

problem z Internetem w ICIM

: poniedziałek 19 kwie 2010, 13:37
autor: basia m
Proszę o pomoc. Jakiś czas temu na 2 komputerach z 4 przestał działać internet. sprawdziłam już ustawienia na administratorze i nic. przeglądarka nie chce się otworzyć i pisze że nie można było sie połączyć z serwerem.(a ja takiego w bibliotece nie mam). Pomóżcie!!!!

: poniedziałek 19 kwie 2010, 17:49
autor: bomila
Zawsze zaczynam od sprawdzania kabelków. Przedostatnio pani woźna przy ścieraniu kurzy mi wyjęła... Bo jeśli tylko 2 z 4, a wszystkie do tej samej skrzynki podpięte, to raczej powinny chodzić. Chyba, że jakaś modernizacja sieci była i coś inaczej skonfigurowali? Brak adresu IP, albo co...

odp

: wtorek 20 kwie 2010, 10:17
autor: basia m
kabelki posprawdzałam, docisłam, modernizacji sieci u mas nie było a Internetu jak nie ma tak nie ma

: wtorek 20 kwie 2010, 13:32
autor: Joasia
A czy masz podłączone komputery do serwera sbs?
U mnie po dłuższym nieuzytkowaniu komputerów zmienił się na nich adres IP i dlatego nie było internetu. Mam to po kazdych feriach i wakacjach.

: sobota 24 kwie 2010, 17:48
autor: basia m
ludziska udało się. Problemem był program Opiekun ucznia, który skutecznie zablokował dostęp do Internetu. Trzeba było go odinstalować i na nowo wgrać. Od czwartku wszystko chodzi jak w zegarku. :D Pozdrawiam i dzięki za rady

: poniedziałek 26 kwie 2010, 13:44
autor: Zuzza
Programy filtrujące jak Cenzor i Opiekun traktują internet jako coś szkodliwego dla komputera - i tak jest :D - więc go nie dopuszczają :roll:

: poniedziałek 26 kwie 2010, 20:16
autor: basia m
U mnie Opiekun nie sprawiał kłopotu dopóki coś mu nie "odbiło" i codziennie informował mnie, że wygasła jego licencja. W rzeczywistości wszystko było w prządku a licencja działała na pozostałych stanowiskach bez zarzutu. Osoba z serwisu poinformowała mnie, że pewno wirusy coś uszkodziły i muszę przeinstalować system. Dopiero jak poszperałam na forum, poczytałam to i owo to zaświtała mi myśl, żeby odintalować Opiekuna i ponownie go wgrać. :roll: