Mat
Kontakt: Strona WWW

IV edycja kursu e-learningowego "MS PowerPoint 2003&

piątek 12 lis 2010, 13:47

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "Obsługa programu PowerPoint 2003", który rozpocznie się 22 listopada 2010 r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji

Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.

Zapisy na kurs do 20 listopada 2010r. prowadzi drogą elektroniczną Mateusz Paradowski. Liczba miejsc ograniczona (30 osób).

Szczegółowe informacje: http://wmbp.edu.pl/news/355/151/

Mateusz Paradowski
WMBP w Elblągu
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 lis 2010, 11:16 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.

GOSc

niedziela 14 lis 2010, 21:57

Panie Dyrektor.

To trochę śmieszne robić z MS 2003. Poczytaj lepiej o Microsoft School Agreement i zróbcie na MS 2010. Trzeba być na bieżąco a nie trzymać się kurczowo staroci. Sami też możecie za 14 zł zaktualizować sobie takie oprogramowanie do Windows 7 i MS Office 2010 i dodatkowo mieć do domu. To wstyd tak oferować stare programy.
<br>

www.licencjeszkolne.pl

elcia23

kurs

poniedziałek 15 lis 2010, 10:37

Całkowicie się zgadzam. Chyba, że nastąpiła pomyłka. Zamiast MS 2010 wpisano 2003. Niestety Ms 2003 musi już iść do lamusa. Chociaż muszę przyznać, że to był najlepszy program i najbardziej czytelny.

Mat

poniedziałek 15 lis 2010, 11:23

Drogi Gościu
gdybyś był na bieżąco, to wiedziałbyś, że program o którym wspominasz nie obejmuje województwa warmińsko-mazurskiego.
A ponadto zwrot "Panie Dyrektor" jest nie na miejscu!!! jeżeli tak Gościu trudno napisać tylko "Pan" wystarczy zwrócić się do mnie moim loginem.

Nikt kurczowo nie trzyma się MS 2003 - kolejna edycja kursu powstał ponieważ było spore zainteresowanie tym kursem.

Droga Elcia23,
pomyłka nie nastąpiła :) chodzi o PP2003
Jeżeli tylko w budżecie Biblioteki (który kolejny raz został obcięty) znajdą się pieniądze na licencje na nowsze oprogramowanie to wówczas będą powstawały kursy uczące nawet MS 2010

z poważaniem
Mateusz Paradowski
WMBP w Elblągu

Maria

poniedziałek 15 lis 2010, 12:56

Podejrzewam, że jeszcze wielu bibliotekarzy szkolnych pracuje na MS 2003, część osób chętnie skorzysta z oferty szkolenia szczególnie w takiej formie jak proponuje Mat, część nie, jednak to nie powód, aby taką propozycję krytykować, że o sposobie nie wspomnę :roll:

GOSc

poniedziałek 15 lis 2010, 20:04

Mat pisze:...
A ponadto zwrot "Panie Dyrektor" jest nie na miejscu!!! jeżeli tak Gościu trudno napisać tylko "Pan" wystarczy zwrócić się do mnie moim loginem.

Kolejny przykład przewrażliwienia na punkcie stołka. Dyrektorem się tylko bywa.

GOSc

poniedziałek 15 lis 2010, 20:08

Maria pisze:Podejrzewam, że jeszcze wielu bibliotekarzy szkolnych pracuje na MS 2003, część osób chętnie skorzysta z oferty szkolenia szczególnie w takiej formie jak proponuje Mat, część nie, jednak to nie powód, aby taką propozycję krytykować, że o sposobie nie wspomnę :roll:

Nikt tu nikogo nie chce krytykować. Po prostu to co robi już jest przeterminowane.

A swoją drogą Maryśka, pisanie postów w czasie pracy jest dozwolone? Dyrekcja na to pozwala? Wydaje mi się, że nie jest to w zakresie pracy nauczyciela bibliotekarza szkolnego. Do publikacji raczej zaliczyć tego także nie można.

Anna

poniedziałek 15 lis 2010, 21:26

Kolejny przykład młodego bufona co to wszystkie rozumy pozjadał.Pogratulować kultury osobistej. Wiele się jeszcze musisz nauczyć, aby brać udział w dyskusjach na naszym forum.

Mat

poniedziałek 15 lis 2010, 21:36

Szanowny GOSCiu

oczywiście, że dyrektorem się bywa

ja mam to szczęście, że nim nie jestem :D

skoro taki biegły z Ciebie internauta to przed napisaniem swojego postu powinieneś sprawdzić kim jestem
szkoda że tak nieprofesjonalnie podszedłeś do sprawy

życzę więcej życzliwości i mniej zjadliwości w ocenie innych, nieznanych ludzi
skoro ukrywasz się GOSCiu pod tymczasowym nickiem stoję na przegranej pozycji ponieważ nie mogę dokonać tak wnikliwej oceny Twojej pracy, jak Ty dokonujesz mojej

Mateusz

p.s.
nie mam czasu (a tym bardziej ochoty) na słowne przepychanki na forum, w związku z tym temat uważam za wyczerpany i zamknięty.

Asienka

poniedziałek 15 lis 2010, 22:17

Witam
Mimo, iż wątek zakończony chciałabym zabrać głos w tej sprawie.

Uczestniczyłam w kursach organizowanych przez elbląską bibliotekę dot. excela, power pointa i publishera.
Kursy były prowadzone rzetelnie i fachowo. Warto podkreślić zaangażowanie prowadzących i ich profesjonalne podejście do studentów. Kolejna rzecz były bezpłatne.
Dlatego cieszę się, iż informacje o tych formach kształcenia pojawiają się na stronie biblioteki w szkole. Dzięki Mat i innym prowadzącym możemy porzeszać wiedzę bez wychodzenia z domu, w przyjaznej i miłej atmosferze. Po co się czepiać, że to wersja z 2003 roku jak i tak w szkolnej bibliotece trudno o nowe wersje programów.
Fajnie by było, gdyby inne placówki informowały nas o innych formach kształcenia za pośrednictwem internetu.

Maria

wtorek 16 lis 2010, 09:20

GOSc pisze:
Maria pisze:Podejrzewam, że jeszcze wielu bibliotekarzy szkolnych pracuje na MS 2003, część osób chętnie skorzysta z oferty szkolenia szczególnie w takiej formie jak proponuje Mat, część nie, jednak to nie powód, aby taką propozycję krytykować, że o sposobie nie wspomnę :roll:

Nikt tu nikogo nie chce krytykować. Po prostu to co robi już jest przeterminowane.

A swoją drogą Maryśka, pisanie postów w czasie pracy jest dozwolone? Dyrekcja na to pozwala? Wydaje mi się, że nie jest to w zakresie pracy nauczyciela bibliotekarza szkolnego. Do publikacji raczej zaliczyć tego także nie można.
A Twoją najlepszą drogą byłoby gdybyś Gościu nie psuł nam miłego klimatu Forum i udał się gdzie Cię oczy poniosą. Pojęcie krytyki, jest jak widzę dla Ciebie obce, polecam słowniki. Nie Twoja sprawa jaki jest mój zakres obowiązków. Pozdrawiam MARIA

Aqa

wtorek 16 lis 2010, 10:33

Może i zamknięty temat,jednak nie mogę sobie darowac głosu- postu.

TO FORUM służy wzajemnej pomocy, wymianie doświadczeń, wsparciu, czasem pogadaniu by nie zwariować/czyli odreagować pokojowo.

To kolejny post napastliwy, jeśli jego twórca tego nie zauważył, tym bardziej smutne.

Do prowadzącego kurs- To olbrzymi plus, gdy ktokolwiek chce robić cokolwiek ponad swoje obowiązki. Niekoniecznie musi to być program z edycji 2010. 2003 nadal jest w pełni używanym programem w szkołach, a szkoły to nie prywatne folwarki nasze i dyrekcji. To placówki samorządowe w większości. Żadna szkoła nie może sobie pozwolić na coroczną zmianę oprogramowania, nawet jak to koszt 14 zł za 1 stanowisko.
U mnie są 2 pełne pracownie komputerowe, moja-centrum- i kilkadziesiat komputerów w salach.
To nie jest drobiazg finansowo.

A post obieram jako kolejną reklamę programu - ale w bardzo złym stylu.

Aa- co do pisania w pracy- ja mam na 11ą. Jestem przed pracą. 7 godzinną dziś. Podejrzewam, że Maria też pisała po /przed. Obydwie mamy w pracy taki galimatias, że o Forum nie ma mowy, nawet, jak służbowo szuka się rady.
Poza tym, jako moderator, musi czasem znaleźć czas na skasowanie z Forum spamu - bo sporo tego. A jak wiem, po pracy zostaje często w szkole.

Gość

wtorek 16 lis 2010, 11:14

Aqa pisze:(..) Niekoniecznie musi to być program z edycji 2010. 2003 nadal jest w pełni używanym programem w szkołach, a szkoły to nie prywatne folwarki nasze i dyrekcji. To placówki samorządowe w większości. Żadna szkoła nie może sobie pozwolić na coroczną zmianę oprogramowania, nawet jak to koszt 14 zł za 1 stanowisko.
U mnie są 2 pełne pracownie komputerowe, moja-centrum- i kilkadziesiat komputerów w salach.
To nie jest drobiazg finansowo.

A post obieram jako kolejną reklamę programu - ale w bardzo złym stylu.

Poza tym, jako moderator, musi czasem znaleźć czas na skasowanie z Forum spamu - bo sporo tego. A jak wiem, po pracy zostaje często w szkole.
Jestem szkolnym informatykiem, który szukał tutaj mądrości na temat wszem reklamowanego przez Was programu Mol. Muszę to robić za bibliotekarkę, która ponoć jest tak zajęta wręcz nawet rozrywana bezczynnym siedzeniem. Dostała komputery aby stały. Wiem od kolegów, że tak jest w większości szkół. Kupiłem dla szkoły MSA bo to naprawdę dobra sprawa. Nie jest to reklama jakiejś komercji. Tutaj firmy nie zarabiają, to oferują to kuratoria lub ODNy. No chyba, że wasza dyrekcja ma swoje kanały i kupuje od znajomych za 350zł a nie za 14zł. Tego się nie przeskoczy. "Drobiazg finansowy" to sobie przelicz jak ucieszy się organ prowadzący jeśli mu powiesz, że na wszystkie komputery chcesz aktualizację: 50 sztuk X 14 zł porównaj z ofertą dilerów 50 sztuk X 350zł. Jest i inna sprawa. Moja szanowna bibliotekarka przewaliła całą dokumentację z tego MCI, więc to jedyna możliwość na wykazanie legalności programów. Wracając do MS 2010. Nowa podstawa programowa zaleca stosowanie najnowszych programów, a takie pseudoszkolenie równie dobrze mogą zorganizować w WordPad czy MSPaint na jedno wyjdzie, bo i tak większość nauczycieli tego nie wykorzysta do pracy z dzieciakami, co najwyżej do raportowania i szkolnej biurokracji.

Wracam do swoich zajęć bo koniec okienka. Pozostawiam Was w tym błogim spokoju niczym śpiące sowy

Gość

wtorek 16 lis 2010, 11:18

Anonymous pisze:
Wracam do swoich zajęć bo koniec okienka. Pozostawiam Was w tym błogim spokoju niczym śpiące sowy
P.S.

Pisałem w wolnym dla mnie czasie, z prywatnego komputera z własnym netem bo gdzieżby w szkole zainstalować Ubuntu. Wtedy to nikt by już nie pracował z komputerami.

:)

Maria

wtorek 16 lis 2010, 12:16

Nikt nie oczekuje tutaj tłumaczenia ze swojej pracy, a tym bardziej oceniania pracy innych. Uważam, że ta dyskusja nie prowadzi do żadnych konstruktywnych wniosków dlatego zamykam ten watek.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”