esta_

co kupic dla uczniow podstawowki? lista ksiazek

piątek 04 kwie 2008, 08:23

witajcie,
jesli robilyscie ostatnio zakupy i znacie nowosci, bardzo prosze o polecenie ksiazek wartych zakupu. mam do wydania ok. 1000 zl. maja byc to ksiazeczki dla uczniow 1-6 i nie lektury.

ula

piątek 04 kwie 2008, 08:59

Można kupić serię o Mikołajku (autor Sempe, Goscinny)- radosne opowieści o przygodach chłopca Mikołaja i grupy jego szkolnych kolegów, naprawdę polecam! :lol:
Dziewczęta zaś z pewnością ucieszy cykl "Klub Tiary" Vivian French (wyd. "Zielona Sowa").
Dla maluchów dobre będą rozmaite bajki. Najlepiej pisane dużym drukiem.
Życzę udanych zakupów. :lol: Pozdrawiam, Ula

Kasik

piątek 04 kwie 2008, 09:33

Ja proponuję kilka książek, które u mnie dzieci wypożyczają najczęściej :):

"Tajemne Bractwo Pana Benedykta", Trenton Lee Stewart,
"Rodzina Penderwicków", J. Birdsall
"Atramentowe serce", "Atramentowa krew", seria o Artemisie Fowl'u, Cornelia Funke,
seria autorstwa Ulyssesa Moore'a
dla młodszych dzieci: seria o Hani Humorek, Megan McDonald

Pozdrawiam, Kasia

Buba

ksiązki

piątek 04 kwie 2008, 11:11

Polecam książkę Grzegorza Leszczyńskiego "Magiczna biblioteka: zbójeckie księgi młodego wieku" gdzie znajduje się bardzo ciekawy "kanon na początek wieku" są tu omówione książki, które znakomicie nadają się do biblioteki szkonej. Ponadto książka ta jest dedykowana bibliotekarzom, pięknie ilustrowana i starannie wydana. Wydana w ub roku przez CEBiD.

fiori
Kontakt: Strona WWW

piątek 04 kwie 2008, 12:37

A ja może polecę po nazwiskach :D
Małgorzata Strzałkowska, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Małgorzata Musierowicz, Grzegorz Kasdepke, Kazimierz Szymeczko.
Mozna kupować w ciemno :)
Z pozycji zagranicznych - np. "Seria niefortunnych zdarzeń" - Lemony Snicket, seria o Koszmarnym Karolku - Francesca Simon, seria "Ciekawe dlaczego" - Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk.
I jeszcze KLIK TUTAJ

esta_

poniedziałek 07 kwie 2008, 08:38

bardzo dziekuje za pomoc
pozdrawiam :)

dorisdoris

środa 09 kwie 2008, 08:45

W mojej bibliotece uczniowie i nauczyciele dla swoich dzieci bardzo chętnie wypożyczają serię "Franklin" Paulette Bourgeois i Brendy Clark.[/i]

Gabba

środa 30 kwie 2008, 20:22

Mogę jeszcze coś dorzucić?
seria Zuźka Zołzik - B.Park,
seria Dedektyw Kwiatkowski
Koszmarnego Karolka chyba wszyscy znają...

xandre

poniedziałek 05 maja 2008, 10:30

Jeszcze seria książek "Wróżki". Rozeszły się jak ciepłe bułki :D

Zuzza

Polecam

poniedziałek 05 maja 2008, 16:29

Dzieci uwielbiają powieści Astrid Lindgren, i nie o Pippi i Bracia Lwie Serce, ale inne. Fenomenalna jest też powieść J. Olech i "Pompon w rodzinie Fisiów". No i ostatni tom "Harrego Pottera" - już go macie?

xandre

Re: Polecam

poniedziałek 05 maja 2008, 21:05

Zuzza pisze: No i ostatni tom "Harrego Pottera" - już go macie?
Mamy, mamy, ale tylko na stanie biblioteki, bo na półce w bibliotece, to długo miejsca ta książka nie zagrzała :lol:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”