adria

protokół zdawczo-odbiorczy

środa 02 mar 2011, 09:06

Witam,
moja biblioteka otrzymała książki z likwidującej się biblioteki :( . Do książek dołączono następujące dokumenty: protokół zdawczo odbiorczy oraz dwa jednakowe egzemplarze protokołu przekazania-przejęcia środka trwałego, gdzie wykaz książek stanowi załącznik do tego protokołu. Proszę mi podpowiedzieć, który z tych dokumentów będzie dla mnie podstawą do wpisania do księgi, a który przekazać do księgowości?
Pozdrawiam serdecznie

Kate
Kontakt: Strona WWW

środa 02 mar 2011, 09:31

Witam!

Protokół zdawczo - odbiorczy jest potrzebny gdy przejmujesz po kimś bibliotekę (chodzi również o lokal). A ty przejmujesz? Czy tylko zbiory?

Jeżeli tylko zbiory to dla ciebie ważny jest: protokół przekazania zbiorów. I teraz musisz zdecydować: czy przejmujesz na podstawie protokołu czy z autopsji (bierzesz do ręki każdą książkę i decydujesz, która zostaje wpisana do twojego księgozbioru? Sporządzasz z tego protokół nabytków (przyjęcia darów) i ten dokument (kopia) powinien wystarczyć księgowości.

Przynajmniej ja tak bym zrobiła. :D
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

adria

środa 02 mar 2011, 12:15

Kate,
dziękuję za odpowiedź.

Przejmuję niewielką część zbiorów, tylko książki. Na protokole są książki przez nas wybrane, więc wszystkie zostaną wpisane. Ceny przejmuję z protokołu, chociaż niektórych wartość wynosi 0,01 zł :oops:

Zrobię swoj własny protokół przyjęcia, którego oryginał przekażę księgowości. Dla mnie podstawą wpisu będzie kopia. A te dokumenty podepnę pod mój protokół. Myślę, że to będzie najszczęśliwsze rozwiązanie...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Książniczka1

Nowe ceny starych książek

środa 02 mar 2011, 12:41

Może warto zastanowić się, czy nie nadać przejętym książkom ceny bardzie odpowiadające ich faktycznej wartości? Np. w przedziale 0,50 -2 zł? Wiadomo, że książki o wartości 0,01 zł to starsze pozycje, którym wyszła taka wartość po denominacji. Wpisując je z darów do naszego księgozbioru możemy im nadać inną wartość - ja tak zawsze robię.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”