Kwazar00

rozliczenie z księgowością

wtorek 01 mar 2011, 11:14

Witam! Mam ogromny problem. Jak co roku uzgadniałam z księgową stan księgozbioru i wszystko było ok niestety tylko do grudnia. Dzisiaj okazało się, że pani księgowa zapomniała dołączyć do faktur dwóch protokołów darów. Ja mam je wpisane w księdze a ona tego nie ma:-( I co ja mam zrobić? Wykreślić te wszystkie pozycje i wpisać od nowa w tym roku? Proszę o fachową poradę.

Kate
Kontakt: Strona WWW

wtorek 01 mar 2011, 11:22

Witam!

Tym to akurat powinna martwić się księgowa :wink: Ale wiadomo :wink: Nic nie wykreślaj. Niech ci tą kwotę zaliczy do bieżącego roku. Ja też tak często musiałam robić.
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

fiori

wtorek 01 mar 2011, 11:25

Spokojnie.
Moja ksiegowa nigdy nie chce protokołów darów w ciągu roku, tylko pod koniec (większosc tak robi z tego co wiem). Piszę wówczas prosbe o doksięgowanie kwoty a takiej. Nie potrzeba do tego specjalnego druku. Wystarczy napisać "Biblioteka zwraca sie z prosbą ..." plus informacja co to za rodzaj nabytku (np. dary) i numer dowodu wpływu. U mnie to wystarcza, byc moze w innych szkołach wygląda to troszkę inaczej. Pisalismy już o tym na forum, może uda ci się znaleźć :)

Kwazar00

wtorek 01 mar 2011, 11:42

Kate pisze:Witam!

Tym to akurat powinna martwić się księgowa :wink: Ale wiadomo :wink: Nic nie wykreślaj. Niech ci tą kwotę zaliczy do bieżącego roku. Ja też tak często musiałam robić.
Dziękuję za pomoc, ale jak mam to zrobić napisać podanie tak jak radzi fiori? Czy wystarczy adnotacja w księdze inwentarzowej?

Kate

wtorek 01 mar 2011, 11:49

Wystarczy to samo zaksięgowanie z bieżącą datą. Musisz po prostu o tym pamiętać przy podliczaniu księgozbioru za rok. :D
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

fiori

wtorek 01 mar 2011, 11:51

Czekaj. Księgowa juz zamknęła rok? Jeżeli nie, to dopisze do 2010 i juz.
W księdze niczego bym nie mieszała, bo potem numery inwentarzowe nie będa się zgadzały z rokiem, niby drobiazg, ale przy skontrum, czy kontrolach trzeba sie tłumaczyć.
Myslę, że księgowa powinna zrobic korekte u siebie. Pewne nie raz takie rzeczy jej się zdarzają (ma przeciez cały majątek szkoły na głowie, nie tylko bibliotekę) i wie jak z tego wybrnąć.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”