Tunia

Czytnik kodów

poniedziałek 27 lis 2006, 13:28

Zakupilismy czytnik kodów, ale niestety nie działa. Pzrzedstawiciel z Librusa zapewniał, że nie będzie żadnych problemów i gwarantował działanie. Przez cały piątek próbowałam pracowac z tym czytnikiem angażując 2 informatyków ( myślałam, że nie potrafię się nim posługiwać )i gdy dzisiaj zadzwoniłam do firmy( Librus) bardzo chłodno potraktowano moją reklamację, a na propozycję aby to przedstawiciel zademonstrowal działanie (skoro ręczył) usłyszałam, że mogą najwyżej przysłac inny. Nie chcemy kupowac kota w worku, a firmę najwyraźniej interesuje tylko sprzedaż a nie zadowolenie klienta. Poradźcie co mam zrobić? Czytnik kosztował 320 zł.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 207
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 27 lis 2006, 15:26

Z czystej ciekawosci zapytam, gdzyz czytniki to kompletnie nie jest moj zakres obowiazkow ;)
Czy zakupiony czytnik jest na USB? Jesli tak, czy po podlaczeniu do komputera slychac charakterystyczny odglos podlaczanego urzadzeniu, tudziez dziwieku dochodzacego z czytnika?
Czy w instrukcji jest napisane, ze w przypadku uzycia czytnika podlaczonego do komputera, nalezy miec uruchomiona jakakolwiek aplikacje, ktora bedzie w stanie odczytac zeskanowany kod, np. excel lub word? To jest podstawa.
Przez przypadek jestem w posiadaniu czytnika kodow firmy ZEBEX i dziala on bezproblemowo natychmiast po podlaczeniu do komputera.
A panu, ktory chlodno przyjal reklamacje, uprzejmie powiedzialbym co mysle o nim i jego firmie, po czym odeslal mu ow niesprawny czytnik z rzadaniem zwrotu pieniedzy, gdyz NIE SPELNIA ON PANI OCZEKIWAN (podobnie jak obsluga gwarancyjna).
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Tunia

Czytnik kodów

wtorek 28 lis 2006, 14:24

Dziękuję za odpowiedź. Czytnik w instrukcji obsługi miał tylko przykłady kodów, które powinien czytać. Była też karta gwarancyjna. To wszystko. Czytnik po podłączeniu wydał dźwięk i przy kolejnych próbach odczytu kodu również " pipał", ale nie pojawial się odczyt kodu w miejscu, w którym powinien się pojawić. Sprawdzałam ja , sprawdzał nasz informatyk. Odesłaliśmy czytnik. :lol:

jupio69
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 06:38

środa 10 sty 2007, 17:52

Mam pytanie. czy pracuje Pani na programie z LIBRUSA. Zakupiono taki program do mojej szkoły, na razie jeszcze nie pracowałam na nim. Może będę mogła liczyć na wskazówki. Mój adres [email protected]

Tunia

Czytnik kodów

piątek 23 lut 2007, 11:02

Niestety, pracuję z MOL-em.

Buba
Posty: 90
Rejestracja: sobota 30 wrz 2006, 15:46

czytnik kodów

piątek 23 lut 2007, 14:34

Może czytnik nie był zaprogramowany? Można kupić czytnik w Firmie MOL w Gdyni - działa bezproblemowo.

Kamil

Re: czytnik kodów

wtorek 17 kwie 2007, 18:04

Buba pisze:Można kupić czytnik w Firmie MOL w Gdyni - działa bezproblemowo.
... i kosztuje 750,30 zł! A nie 320!

Do Mola używamy starego czytnika podlączanego do wejścia klawiatury, który byl zakupiony do starego programu (BiblioMatik) i z nim niezbyt współpracował, natomiast z Molem dogaduje się bez problemów. W starym programie dodawal sobie cyferki z przodu i z tyłu kodu, sam kod w środku był OK.

Iwona
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 14 lis 2006, 15:14

Czytnik kodów

wtorek 29 maja 2007, 12:36

Właśnie kupiłam czytnik w Vulkanie. Niestety coś mi nie wychodzi podłączenie. Czy po podłączeniu system od razu powinien odnaleźć nowy sprzęt, bo u mnie się nic nie dzieje.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości