Ina 2

Tak dla odmiany ! 5 Aleja NY

sobota 28 maja 2011, 17:54

No proszę , własnym uszom nie wierzę w to co słyszę z ust naszego premiera ! " Coraz więcej Polaków stać , na zakupy na 5 Avenue w NY "
To jest argument za tym , by znieść vizy do US .

Piąta Aleja jest wyróżniana jako symbol zamożnej części Nowego Jorku i jedna z najdroższych ulic świata.
Zgadzacie się z tym ?

Gość

sobota 28 maja 2011, 19:01

Póki co stać mnie na wodę perfumowaną Elizabeth Arden "5 Avenue" i to nie zawsze, kiedy chcę.

Gość

sobota 28 maja 2011, 19:11

JPremier wie, co mówi. Bardziej na zakupy w NY niż na warszawskim Nowym Świecie, bo tam jest co najmniej 30% taniej.
Pozostaje kwestia kosztów podróży :)

Ina 2

tak ....

sobota 28 maja 2011, 21:24

Sprawdziłam na PL - Lot - koszt Lotu do US

3 486,18 PLN(Dla wszystkich pasażerów, włącznie z podatkami)
No cóż stać Nas ...

Zuzza

poniedziałek 30 maja 2011, 08:25

:mrgreen: jak przez cały rok nic nie będziemy jeść ani się myć i zamieszkamy pod mostem to chyba nam się uda...
zebrać tyle kasy by pojechać, kupić hamburgera, t-short i czapeczkę a nawet wrócić :lol:

Gość

poniedziałek 30 maja 2011, 13:43

Tak żeby sobie polecieć, by kupić hamburgera i koszulkę to chyba nikogo nie stać. I raczej nie o takie zakupy premierowi chodziło. Ale przecież wielu Polaków ma rodziny lub przyjaciół w USA, odwiedzają ich czasem (nauczyciele też), więc nie przesadzajmy. I wystarczy sobie uświadomić, jaka była pozycja finansowa Polaka na takim wyjeździe 30, 20 10 lat temu, a jaka teraz, to trochę inaczej się na to patrzy. 30 lat temu wydanie 1 dolara to była równowartość 2 dni pracy, 20 lat temu - 1 dnia pracy, 10 lat temu - kilku godzin pracy, a dziś kilkunastu minut. Więc postęp jest. No i gdy się juz jest w USA, a ma się i tak w planie zakup komputera, samochodu, czegokolwiek, to warto tam tę rzecz kupić. Chyba o takich zakupach premier mówił, bo raczej nie chodziło mu o przeloty do USA na hamburgera :)

Gość

poniedziałek 30 maja 2011, 14:52

Który nietablicowy poleci do USA po samochód? :evil: A może wtedy jak całkiem wyjdziemy z KN? :twisted:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”