Dorotek60

Samoistne wyłączanie się komputera po wprowadzonych zmianach

wtorek 08 maja 2007, 13:33

Panie Szymonie!
Pozwalam sobie jeszcze raz do Pana napisać- w związku z przywróceniem zapisu dokumentów w folderze. Udało mi się ten zapis przywrócić. Wszystkie czynności wykonałam tak, jak były opisane w Poradniku Opiekuna ICIM. Jednak od tej pory komputery zaczęły się samoistnie wyłączać, a w dwóch zniknęły konta użytkowników. Aby przywrócić te
konta, skorzystałam z Pana porady udzielonej komuś na Forum Bibliotekarzy. Jednak niektóre kroki celowo ominęłam, bo nie dotyczyły mojego przypadku. Konta przywróciłam w następujący sposób:
1. Zalogowałam się jako administrator.
2.Uruchomiłam "Zarządzanie komputerem", potem "Użytkownicy i grupy lokalne", następnie "Użytkownicy".
3. Odblokowałam zablokowane konta.
4. W "Windows Disc Protection" zaznaczyłam opcję "Save changes with next restart".
Konta udało mi się przywrócić, pozornie wszystko jest dobrze- jednak
dwa komputery nadal samoistnie wyłączają się.
Nie wiem, co może być nie tak- starałam się postępować zgodnie z Poradnikiem Opiekuna. Proszę o radę. Z góry dziękuję. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
Dorota
Dorota

Simon. Wsparcie ICIM
Kontakt: Strona WWW

niedziela 20 maja 2007, 13:05

Prosze z poziomou administratora kliknac na przycisk START, wybrac z listy PANEL STEROWANIA, nastepnie odszukac ikonke ZAPLANOWANE ZADANIA i kliknac dwukrotnie. W otawrtym okienku powinien byc tylko 1 folder (niemodyfikowalny) o nazwie "dodaj zaplanowane zadanie". Jesli sa tam inne ikonki o nazwie atx, gdzie "x" oznacza liczbe - nalezy je skasowac i zmiany ponownie potwierdzic w WDP.
I rowniez w WDP prosze wylaczyc aktualizacje automatyczne. Mam nadzieje, ze to Pani pomoze.
Pozdrawiam
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”