Strona 1 z 1

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: środa 16 lut 2011, 23:35
autor: Jacko
To zależy od zapisów w statucie oraz od tego jakie obowiązki powierzy mu dyrektor szkoły

Kierownik świetlicy a HACCP

: środa 21 wrz 2011, 19:17
autor: mel_a
A czy kierownik świetlicy szkolnej może odpowiadać za HACCP w stołówce? I czy musi uczesniczyć w kontroli sanepidu w stołowce szkolnej?

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: środa 22 maja 2013, 12:42
autor: Bastobej
To chyba zależy od sposobu organizacji. Stołówka komuś podlega. Poza tym, żeby odpowiadać za HCCP, trzeba się na tym znać.
Co innego wyposażenie świetlicy, organizacja zajęć w świetlicy, odpowiedzialność za dzieci w czasie pobytu w świetlicy. Ja, mając wykształcenie pedagogiczne, zajmę się wychowaniem dzieci, przygotuję zajęcia, odrobię z nimi lekcje... Z przyjemnością teraz przygotowujemy się po trochu do zakończenia roku szkolnego. Kontaktuję się z wychowawcami klas, żeby np. przygotować dla dzieci odpowiednie nagrody na zakończenie roku. Rozważamy czy może w tym roku kupić zamiast książek programy edukacyjne Akademia Umysłu Junior (dla klas 0-3), bo są bardzo atrakcyjne dla dzieci i akurat są w promocji. Na tym się znam a HCCP to przecież ogromna odpowiedzilność i trzeba mieć wykształcenie gastronomiczne.

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: sobota 25 maja 2013, 17:53
autor: Hiperbola
Ooo, Bastobej a widzisz,
my też nad tymi programami myślimy, z tym, że jako nagrody dla pierwszaków i drugoklasistów, a nie świetlicowe, ale w kazdym razie cieszę się, że komuś też się podobają.
Myśmy z dyrekcją nawet pogrywali dla spróbowania czy naprawdę te ćwiczenia Akademii Umysłu sa fajne, no i wszystko wskazuje na to, że będą to jedne z nagród na koniec tego roku szkolnego.

P.S Uważam też, że kierownik świetlicy nie powinien się brać za HCCP w stołówce - po co samemu pod sobą dołki kopać?;)

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: środa 29 maja 2013, 10:07
autor: Bastobej
Cieszę się, że ktoś mnie poparł. A na zakończenie roku Akademia Umysłu ma dla starszych też inne gry logiczne: Pamięć, Szybkie czytanie, Koncentracja. Chyba też teraz w promocji. Dobrze, że sprawdzaliście darmowe demo. Z grą kupujesz też prawo do pobierania aktualizacji. U nas są bardzo aktywni rodzice, wartościowe rzeczy potrafią dofinansować więc zakończenie roku będzie dla dzieci na pewno miłe. A u was?

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: piątek 28 lis 2014, 13:04
autor: Waeddar
wszystko zalezy od regulaminy wewnętrznego

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: piątek 15 maja 2015, 15:48
autor: bibliotekareczka
Od 11 lat pracuję w bibliotece szkolnej, a z powodu redukcji mojego etatu od września dostanę świetlicę. W mojej szkole wychowawca świetlicy jest jednocześnie opiekunem samorządu, organizuje wszystkie imprezy i apele w szkole. Nigdy się tym nie zajmowałam. Czy w "Świetlicy w Szkole" można znaleźć scenariusze takich uroczystości jak np. pożegnanie maturzystów, rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Nauczyciela? Może są jakieś książki ze scenariuszami, które Państwo mi polecicie? Będę wdzięczna za pomoc, bo dla mnie to nowe stanowisko pracy.

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: środa 27 maja 2015, 21:50
autor: dudyslaw89
Po wpisaniu w google scenariusz zajęć wyskoczy mnóstwo wyników. Naparwdę można znaleźć dużo w internecie.

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: czwartek 28 maja 2015, 19:43
autor: bibliotekareczka
Dziękuję :-)

Re: obowiązki kierownika świetlicy

: wtorek 11 sie 2015, 11:57
autor: marcelina_kusmier
Jeżeli chodzi o organizację imprez, to najlepiej byłoby się skonsultować z kimś kto wcześniej był odpowiedziany za takie rzeczy. Zapewniam Cię, że taka osoba będzie prawdziwą skarbnicą wiedzy, a do tego nie powinna odmówić pomocy ;)