grażyna

dopuszczalny udźwig regału bibliotecznego

poniedziałek 08 maja 2006, 19:58

Mam pytanie. Jaka jest dopuszczalny ciężar książek (w kilogramach) na jednym drewnanym regale bibliotecznym (np. 5 półkowym)? Jeżeli mógłby mi ktoś pomóc będę wdzięczna.

sewka

poniedziałek 08 maja 2006, 23:21

Też jestem ciekawa .. Ale to chyba najlepiej wie producent regałów.
sewka

Gość

wtorek 09 maja 2006, 08:34

Obawiam się, że nie ma jakiegoś uniwersalnego wskaźnika dopuszczalnego ciężaru dla regału. Wszystko bowiem zależy od materiału, z którego wykonano regał (drewno drewnu nie równe), grubości desek, sposobu montażu itp. Jeden regał z trudem wytrzymuje kilka książek, inny można zapakować "po sufit" i nawet półka się nie wykrzywi.

grażyna

dopuszczalny udźwig regału bibliotecznego

wtorek 09 maja 2006, 09:41

Pytanie o dopuszczalne obciązenie regału bibliotecznego zadałam, ponieważ kontrola PIP-u zarzuciła mi brak takiego oznaczenia regałów.
Regały były kupowane przed rokiem 80-tym i nie ma na nich oznaczenia , co do wytrzymałości. Może ktoś ma w bibliotece takie oznaczenia?

antykwa

Re: dopuszczalny udźwig regału bibliotecznego

czwartek 12 kwie 2018, 14:24

Odkopuję wątek. Jak się oblicza ten udźwig? I czy mogę to zrobić sama, czy trzeba mieć uprawnienia?
Regały oczywiście mam stare, niektóre jeszcze sprzed 2 wojny światowej.

sylv

czwartek 12 kwie 2018, 14:42

U mnie na szkoleniu BHP przy podjęciu pracy zalecono, żebym policzyła ile jest książek na półce, pomnożyła przez liczbę półek i to pomnożyła przez przykładową wagę książki :lol:

antykwa

czwartek 12 kwie 2018, 15:16

No można, ale to będzie i tak wynik obarczony sporym błędem. Pytanie zasadnicze, czy mam prawo, a nawet obowiązek, zrobić to sama. I czy jeśli nie zrobię tego jak należy, to będą jakieś konsekwencje.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”