Wiesiek

Ostrzeżenie dla opiekunów ICIM

czwartek 06 maja 2010, 10:29

Pragnę ostrzec opiekunów ICIM przed pomysłowością uczniów, którzy wykorzystują serwery proxy oraz stronę www.antycenzor.pl do wchodzenia na dowolnie przez siebie wybrane strony. Sam wprowadziłem czasowe ograniczenie w dostępie do komputerów dla uczniów, którzy wchodzą przez Internet na serwery proxy natomiast w/w stronę zablokowałem. Dlatego tak ważne jest uruchomienie w przeglądarce i śledzenie stron przeglądanych przez uczniów, ponieważ z pewnością są też inne strony, które umożliwiają takie tricki.

mago

piątek 04 cze 2010, 13:42

A jak Ci się udało zablokować antycenzora?? Ja próbowałam wielokrotnie i nic z tego. Inne strony dają się blokować , ta - nie.

mago

piątek 04 cze 2010, 13:44

Chyba, że masz program inny, niż "Opiekun ucznia w internecie"?

Gość

poniedziałek 07 cze 2010, 11:09

czy mając opiekuna nie zablokuje antycenzora

Gość

wtorek 22 cze 2010, 07:10

Nie da się, niestety

Wiesiek
Posty: 1
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 12:53

Re: Ostrzeżenie dla opiekunów ICIM

środa 31 paź 2012, 13:13

Długo mnie tu nie było, ale powiem "Da się". Opiekun Ucznia zablokuje prawie każdą stronę, którą chcemy zablokować. Uruchamiamy Opiekuna, logujemy się, wybieramy kolejno: Opcje, Ustawienia programu, Strony użytkownika, Strony zabronione. Wrzucamy tutaj adres niewygodnej strony, klikamy OK, zamykamy program. Jeżeli mamy więcej takich niewygodnych stron, po wprowadzeniu ich do Opiekuna ucznia można wejść, po zalogowaniu przez konto Administratora, do C/Program Files/ Opiekun /DB i z folderu DB kopiujemy na pendriva dwa pliki: allow.mem i deny.mem. Z pendrivem przechodzimy do następnego komputera, uruchamiamy konto administratora, powtarzamy wędrówkę do folderu DB i kopiujemy oba pliki do tego folderu. Stare pliki podmieniamy na zasadzie zamień- nie dadzą się wcześniej usunąć. Po tej operacji otwieramy Opiekuna Ucznia i do zabronionych stron dopisujemy koniecznie jeszcze jedną o dowolnej treści, np. www.aaa, klikamy dodaj i OK. Można nabrać wprawy, metoda jest wygodniejsza od ręcznego wklikiwania kilkudziesięciu stron zabronionych w każdym komputerze. Jeśli ktoś posiada jeszcze drugą pracownię ICIM musi pamiętać, że tak utworzona szczepionka NIE ZADZIAŁA w innej pracowni- tam trzeba ją opracować na nowo na dowolnym komputerze. Pomyłka spowoduje paraliż Internetu w tej drugiej pracowni. Równie ważne jest pamiętanie o dopisywaniu dowolnej strony do zabronionych zaraz po przerzuceniu wspomnianych wyżej dwóch plików do folderu DB- po otwarciu Opiekuna Ucznia. Zmiany, jeśli wszystko działa prawidłowo, zapisujemy na stałe przez kartę przywracania.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości