megi

Jak zachęcić do zajęć w bibliotece;)

wtorek 28 wrz 2010, 08:25

stosuję indywidualne rozmowy,ogłoszenia,plakaty;
wykorzystuję zastępstwa,lekcje z pierwszymi klasami na których mówię
co i kiedy prowadzę w bibliotece;
odzew jest spory,tylko jak dochodzi do nich pora tych zajęć to okazuje się,że nie mogą...;)
jak sobie radzicie z frekwencją na takich zajęciach(teraz karciankach)

miałam roczną przerw w pracy i chyba wypadłam z rytmu;)
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Zuzza

wtorek 28 wrz 2010, 15:48

chyba tak już zostanie, bo przedtem mało kto coś proponował uczniom, więc chodzili, jeśli chcieli, a teraz wszyscy wszystko proponują i to po 2 razy, więc nie ma nawet czasu na pracę domową w spokoju odrobioną

Rapex

poniedziałek 04 paź 2010, 13:54

Bardzo trudno jest zachecić uczniów i stworzyć "przyjazną bilbiotekę" takie było hasło w naszej szkole i sprawdziło sie tylko połowicznie.
Nowością było wprowadzenie komputerów z dostępem do internetu,ale moim zdaniem miało to niewiele wspólnego z zainteresowanie uczniów do wypożyczania ksiażek.
Często staram się organizować różne konkursy z nagrodami ze znajomosci danej lektury. Musze przyznac,że to się naparwdę sprawdza.

kamk

poniedziałek 04 paź 2010, 20:38

megi, wszystko z tobą w porządku, to system nas wykańcza. I uczniów też. :shock: Wszyscy borykają się z tym samym problemem. Uczniowie chcą, ale jak przychodzi czas zajęć, to sa po prostu zmęczeni. Wolą jechać od domu, bo zajęcia skończą się o 15-16, autobus o 17, w domu o 18. Wcale im się nie dziwię.
Ja zachęcam, uśmiecham się i nie robię uczniom wymówek. Mówię, że z nieobecnymi na zajęciach dodatkowych uzupełnię to, co było na jakimś zastępstwie (a tych nie brakuje). Na razie ten sposób działa.

bibliotekareczka2

piątek 08 paź 2010, 11:19

A ja na swoich zajęciach biblioterapeutycznych mam aż 30 uczniów, a uczęszcza na nie około 20 :)

bibliotekareczka2

piątek 08 paź 2010, 11:20

tzn. 30 jest zapisanych, a zawsze jest około 20:)

megi

poniedziałek 11 paź 2010, 08:29

Gratulacje;)
Przymierzałam się do biblioterapii ze 3 lata temu,nie znalazłam dobrego kursu.
Na fali popularności "wampirów" zrobiłam konkurs czytelniczy "Od zmierzchu do Świtu" i przymierzam się do przeprowadzenia debaty czytelniczej.
Nie wiem jeszcze jak by miała wyglądać ,ale coś wymyślę;)
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Tosnowiec Renata

jak zachęcić do zajęć w bibliotece

czwartek 28 paź 2010, 12:41

ja prowadzę kółko biblioteczne x 2 w tygodniu. Uczniowie wtedy pomagają mi w różnych pracach (statystyka, ogłoszenia,konkursy gazetki itp.). Ich zapał i chęć jest ogromna, tylko trzeba im przydzielać różne zadania.Oni naprawdę chcą przychodzić, tylko trzeba ich czymś zająć. Kiedy nie ma nic do roboty,to prowadzę np. kurs szybkiego czytania, poznajemy dzieje bibliotek i książki :o

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”