Danuta

kilka słów o zebraniu w warszawie

poniedziałek 08 sty 2007, 12:29

Byłam na zebraniu więc z pierwszej ręki odpowiadam - wybory przeciągneły się do godzin wieczornych ponieważ każda z decyzji była najpierw blokowana potem negowana potem dyskutowana i nawet liczenie głosów przeciągało się straszliwie słowem ok godz 14 jeszcze nie zrealizowano pierwszych punktów zaplanowanych na to spotkanie. Zebranie rozpoczęło się w drugim wyznaczonym terminie więc bez względu na ilość delegatów było ważne. Mozna to było załatwić prościej ale delegatki z Częstochowy bez względu na wszystko postanowiły wziąć siłą głośnej negacji Radę Głóną . Dlaczego nikt nie wszedł z Cz ęstochowy do władz - myslę ze są przedstawiciele w komisji rewizyjnej, sądzie koleżeńskim a dlaczego tak mało było delegatów - tu nie należy winić ustęopującej RG bo przecież w piśmie przewodnim o zenraniu było napisane 1 delegat na 20 członków - nie wina wiec Warszawy i władz jest to ze nie wszyscy przyjechali i nie wszystkie oddziały pryjechały na obrady a zmniejszenie ikości członków w Towarzystwie no có z jedni odchodza na emeryturę i odchodzą także z towarzystwa a inni którzy zaczęli działać aby zrobic awans też zakończyli swoje uczestnictwo w Towarzystwie gdy zakończyli etap awansowy. mOIM SKROMNYM ZDANIEM TO ze pozostała pani Tommkiewicz niczemu nie będzie przeszkadzało jest z warszawy i dobrze bo lepiej pojechać tam i sie spotkać niz gdzieś na ubocze np do Lublina po drugie lepiej że jest bo i nazwisko znane i wie gdzie należy pójść i jest na miejscu więc może wiecej załatwić jest kompetentna - tak jest kompetentna (mimo ze inne członkinie sądzą inaczej ) i naprawdę moze załatwic więcej niż każda inna prezes, która musiałaby w swoim wolnym czasie przyjechać zwołać, spotkać sie z właściwymi osobami ja wiem ze nazwa PREZES może czasami mieć magiczną moic brzmienia ale za tym naprawdę kryje się wiele pracy a Zarząd jeżeli jest dobry - a tki chyba wybraliśmy to na pewno usunie te wszystkie niedociągnięcia. Nieprawdą więc jest to ze było żenująco ze względu na starą radę i nic nie można było uchwalić owszem jest zenująco teraz gdy czyta się e- kurier bo to swiadczy o naszej przynależności i skłóceniu Towarzystwa a tak nie jest bo przecież Towarzystwo to nie Centrum w częstochowie tylko oddziały w całej Polsce i to że z Polski ludzie weszli w skład RaDY świadczy o zdrowym rozsądku delegatów którzy takie decyzje podjęli. zresztą :) zobaczymy trudno na tychmiast wyrównywać i prostować a czas na to też ze zwzględu na święta i nowy rok był dość trudny . Myslę ze niebawem na stronie Rady, która ma reprezentować całe TNBSP ukaża sie właściwe dokumenty a na wiosnę zgodnie z planami odbędzie się kolejny wyjazd edukacyjny. :)

Pola z Opola

poniedziałek 08 sty 2007, 15:46

Dzięki za sprawozdanie. Nie byłam na zebraniu, więc trudno mi oceniać, ale słyszałam kilka relacji, więc wiem, że:
- zebranie się przeciągało, to było fatalnie przygotowane (np. nie wykorzystano możliwość wysłania materiałów delegatom przed zebraniem, co bardzo usprawnia obrady, bo nie trzeba wszystkiego czytać, prowadzący nie znali podstawowych procedur).
- bardzo dużo czasu można zaoszczędzić dzięki sprawnemu prowadzeniu obrad. Wieść niesie, że prowadzący obrady nie wiedzieli np., że przy każdym zebraniu tego typu powinna byc komisyjnie stwierdzona prawomocność obrad, podana liczba delegatów, którzy mieli prawo uczestniczyć, faktyczna liczba delegatów itp.
- nie jest prawdą, że liczba delegatów nie ma znaczenia, bo przecież zmieniano statut, a do tego potrzebna kwalifikowanej większości, więc trzeba wiedzieć, jaka jest liczba delegatów.
Nie jestem zwolenniczką niektórych sformułowań z e-kuriera, ale nie ulega wątpliwości, że Rada Główna TNBSP ostatnią kadencję kompletnie przespała. Zorganizowanie przez oddziały 3 ogólnopolskich spotkań i zlecenie do biura podróży kilku wycieczek zagranicznych trudno nazwać działalnością Rady Głównej. Gdzie i kiedy ostatni raz Rada Główna występowała w sprawach bibliotek szkolnych i ich pracowników? Czy my naprawdę nie mamy problemów? Pani prezes jest osobą zasłużoną (o czym sama często z przyjemnością opowiada), ale jakoś nie słychać, żeby swoje wielkie możliwości załatwiania spraw ostatnio wykorzystywała. Powoływanie się na zasługi sprzed lat jest dobre na wieczorze wspomnień a nie w bieżącej działalności. Nie do przyjęcia w obecnych czasach jest sytuacja, że władze organizacji maja problemy z obsługą na bieżąco poczty internetowej czy zamieszczaniem w internecie informacji. Proszę popatrzyć na stronę www Rady Głównej – tam jest najlepszy obraz, co Rada robi.
Miałam w ręku sprawozdanie Rady Głównej za ostatnią kadencję - przepraszam za szczerość, ale jest to dryfowanie a nie działalność. A w ogóle jak organizacja społeczną może działać bez programu wieloletniego i planów rocznych (a czegoś takiego od lat nie ma)? Zarzuty Oddziału częstochowskiego są może nie zawsze dyplomatycznie sformułowane, ale są słuszne. Uważam, że taki a nie inny wynik grudniowych wyborów wróży stagnację a może i upadek TNBSP w ciągu najbliższej kadencji. Przepraszam za szczerość. Nie napisałam tego, żeby komuś „dowalić”. Po prostu jest mi przykro, że nasza organizacja chyli się ku upadkowi i to w dodatku przez jakiś upór swoich założycieli, którzy nie chcą współpracować z nikim spoza swojego towarzystwa wzajemnej adoracji.

Gość

wtorek 23 sty 2007, 11:58

O czym my mówimy? Wystarczy spróbowac wyslac maila do Rady Głównej - nie działa. Rada Oddzialu w Warszawie w ogóle nie ma dresu e-mail. Hop, hop! Mamy XXI wiek!

Alinaku

poniedziałek 05 lut 2007, 01:45

Nadal nie ma nigdzie bardziej szczegółwego sprawozdania z warszawskiego zgromadzenia dlegatów TNBSP. Rada Glówna milczy. Myślałam, że coś sensownego napisze Rada Oddzialu w Częstochowie, ktora - jak wiadomo - występuje od dłuższego czasu z krytyką wobec władz TNBSP. Tymczasem Rada Oddzialu w Częstochowie od dwóch miesiecy sugeruje, że zgromadzenie to była "żenada" i "manipulacja", ktlóra w najblizszym czasie zostanie opisana i ujawniona. Ten stan zapowiedzi trwa już dwa miesiące. W tej sytuacji Rada Główna powinna się zrewanżować Radzie Oddziału w Częstochowie i w krótkich żolnierskich słowach wytknąć jej opieszalość :)
W ostatnich publikacjach Rada Oddzialu w Częstochowie przedstawila specyficzne podejście do dzialania organizacji społecznej. Otóż Oddział Częstochowski poinformował, że z nowej Rady Głównej popiera tylko jedną osobę. A o pozostalych członkach rady Głównej w Częstochowie pisze się tak: "Koleżanki z Oddziału TNBSP w Lublinie nie znamy, trudno nam się wypowiedzieć w sprawie jej dokonań w TNBSP, życzymy jej jak najlepiej. Pozostałe osoby znamy gorzej lub lepiej i w związku z tym ich nie popieramy". Bardzo mnie to ubawilo: "znamy lepiej lub gorzej, więc nie popieramy"! Czyli musicie nie znać w ogole, żeby popierać? Czy przez Częstochowę przeszła ostatnio jakaś epidemia groźnej choroby mózgu? Co się tam z wami Koleżanki dzieje? Wydaje mi się, ze członków władz organizacji wybiera sie raz - podczas wyborów. A potem po wyborach już się przyjmuje do wiadomości, że są takie, jakie są, bo są WYBRANE (takze glosami innych osob). Na tym polega demokracja! Co to znaczy, że oddział w Częstochowie popiera tylko jednego z podajże 6 członków Rady Głównej? Czy w tej sytuacji Oddzial należy jeszcze do towarzystwa czy już nie? A może należy tylko w 1/6? A czy pozostali członkowie Rady Głównej (te 5/6 skladu którzy nie są przez Częstochowę popierani) powinni w tej sytuacji uznawać istnienie Oddzialu w Częstochowie? Przecież to jest jakiś absurd! Czy autorzy tych częstochowskich bredni są pewni, ze wypowiadają sie w imieniu częstochowskich bibliotekarzy? czy częstochowscy czlonkowie TNBSP sa pewni, że naprawdę popieraja takie stanowisko swojej Rady Oddzialu? Czy nie powinno się tego sprostować? W jakiej sytuacji Częstochowa stawia tę osobę popierana z Rady Glównej? Co bedzie, gdy inne oddzialy zaczną sobie "wybierać" swoich członkow Rady Głównej, a pozostale osoby dyskredytować? Zwracam uwagę, że wybory te nie musialyby być takie jak w Częstochowie.
Myslę, że Rada Oddzialu w Częstochowie powinna się zdecydować, czy nalezy do TNBSP czy jest jakimś odrębnym bytem.

Gość

poniedziałek 05 lut 2007, 21:38

Czuję się osobiście urażona wypowiedziami pani Renaty Sowada w e-kurierze. Pani Sowada nie konsultowała swoich wypowiedzi ze środowiskiem nauczycieli bibliotekarzy z Katowic.
Barbara Michniak

Gość

Wieści z Rady Głównej

wtorek 06 lut 2007, 14:57

Strona internetowa Rady jest w całkowitej przebudowie. Staramy się umieścić na niej wszystkie bieżące informacje, ale w tej chwili są ferie i trudno się skontaktować ze wszystkimi zainteresowanymi. Jeżeli sytuacja będzie się przeciągała to w inny sposób poinformujemy oddziały o działaniach rady, która pomimo złośliwych sugestii pracuje załatwiając sprawy dokumentacyjne związane z przekształceniem Towarzystwa w organizację użyteczności publicznej. Prosimy o wyrozumiałość - sekretarz D. Binkiewicz-Kołodziej

Gość

czwartek 08 lut 2007, 12:45

Rada Główna nie ma adresu bo chwilowo nie ma strony internetowej- nowa jest tworzona od początku - ale można kontaktować sie elektronicznie np. adres sekretarza - binkikolo@poczta.onet.pl Członkowie Rady tez korzystają z tej drogi komunikowania i na bieżąco są w kontakcie uzgadniając rozwiązanie problemów lub komunikując sie z poszczególnymi oddziałami . Poza tym zostały rozesłane e- mailem komunikaty do oddziałów (na strony internetowe) o spotkaniu Rady w Warszawie i grudniowym spotkaniu delegatów. A jeszcze zostają wtorkowe dyżury telefoniczne w Warszawie podaję telefon : 022 8264785
- sekretarz D. Binkiewicz-Kołodziej

Gość

czwartek 08 lut 2007, 22:31

Podaję nowy adres Rady Głównej TNBSP, pod który mozna wysyłać wszelkie zapytania i kontaktowac się -tnbsp.rada.gl@wp.pl Danuta [/b]

Gość

czwartek 08 lut 2007, 23:07

Raz jeszcze podaję adres Rady Głównej TNBSP: tnbsp.rada.gl@wp.pl
( w poprzednim pomyłkowo wyskoczył myślnik- przepraszam)

Książka_76
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 12:30
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 19 lut 2007, 13:03

Witam serdecznie :)
Zebranie w Warszawie było dla mnie czymś niesamowitym. Oto ja - dziewczyna z "prowincji" ;) byłam delegatem w nadzwyczajnym zgromadzeniu :lol: . Byłam pełna optymizmu i zaaferowania, że mogę uczestniczyć w wyborach nowych władz i dowiedzieć się co zostało zrobione przez ostatnie 5 lat. Jakież było moje zdziwienie :shock: kiedy okazało się, że jestem w polskim sejmie, że to nie jest zebranie TOWARZYSTWA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY SZKÓŁ POLSKICH, ale zebranie polityków. Chamstwo i warcholstwo od samego początku obrad, poczynając od tego, że najprawdopodobniej nie było qworum, a kończąc na nie udzielaniu głosów członkom zgłaszającym się do wypowiedzi (no, poza PANEM Z RADOMIA :? rodem z Samoobrony :?: ).
Jeśli chodzi o przedstawienie "dokonań" Towarzystwa za ostanie 5 lat - no cóż, ja na stażu na nauczyciela kontraktowego (przypominam - dziewięciomiesięcznym :P ) zrobiłam więcej niż Rada Głównaprzez 5 lat.
Przygotowanie samego zebrania - żenujące. Brak materiałów dla delegatów, nie umiejętność korzystania z dobrodziejstw komputerowych itp.
Ludzie kochani! Mamy XXI wiek, a Rada Główna TNBSP nie potrafi pisać w wordzie???? Skandal!
Kończąc: po powrocie z Warszawy byłam zdruzgotana, że jestem w czymś takim. Myślałam, że TNBSP to organizacja, która wspiera bibliotekarzy, a nie walczy o stołki!
Nadal jeszcze rozważam możliwość zrezygnowania z członkowstwa. Bo nie tego oczekiwałam.
To przykre...
Pozdrawiam
"Wszyscy myślą o zmianie ludzkości. Nikt nie myśli o zmianie samego siebie" Anthony de Mello.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości