Jagoda1

Projekt edukacyjny dotyczący Stephena Kinga

wtorek 04 wrz 2012, 10:50

Witam serdecznie:)
No i zaczął się upragniony rok szkolny:)
Jak wiecie jestem młodym nauczycielem i wszystko jest dla mnie nowe. Dlatego bardzo proszę o radę i pomoc. Zgłosiły się do mnie trzy uczennice z drugiej klasy gimnazjum, które muszą wykonać projekt. Szczerze mówiąc niewiele wiem na ten temat, tylko tyle co wyczytałam za pomocą google. Czy ja jako bibliotekarz mogę być opiekunem takiego projektu? I jak się za to zabrać i na co zwrócić szczególną uwagę? Uczennice chcą wykonać projekt na temat Stephena Kinga i jego twórczości. Twierdzą, że lubią czytać jego ksiązki. Hm.. zastanawiam się czy to właściwa lektura dla gimnazjalistek?
Proszę o komentarze:)

Joasia1609

Re: Projekt edukacyjny dotyczący Stephena Kinga

wtorek 04 wrz 2012, 17:11

Witam!
U nas w szkole jest regulamin realizacji projektów edukacyjnych. Zawiera on podstawowe informacje dotyczące projektów.
Zapewne w twojej placówce macie opracowane wytyczne, które są wskazówką dla ucznia i nauczyciela. U nas w szkole był realizowany projekt "Czytam więc jestem". W ramach projektu uczniowie robili prezentacje dotyczące twórczości Tolkiena czy gry planszowe dotyczące Harrego Pottera.
Trzeba pamiętać, że ocena z projektu jest na świadectwie. Warto się przyłożyć bo to co się zrobiło trzeba publicznie zaprezentować.

MartaK.

Re: Projekt edukacyjny dotyczący Stephena Kinga

wtorek 04 wrz 2012, 21:17

Miałam projekt zawierający między innymi "Zieloną milę: Kinga. Cudnie wyszedł. Jak coś pisz na maila po materiały (tapcia@gmail.com)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”