Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Ankieta dotycząca ilości darów i zakupów

sobota 08 lut 2014, 22:32

Libio gratulacje, o takich sprawach można pisać w każdym temacie. To najlepsze lekarstwo nie tylko na nerwicę serca, jak pisze Aqa, ale i inne dolegliwości :).

bogna3

niedziela 09 lut 2014, 20:54

Dołączam sie do gratulacji i jednocześnie zazdroszczę. ja zakończyłam realizację projektu, zaprosiłam na podsumowanie m.in. dyrekcję, ale słowa dziękuję nie usłyszałam. Powiem wiecej jedna z pań stwierdziła, że w tym projekcie masa dokumentacji, a szkoła bez niczego by dała 3 tys. na bibliotekę. Szkoda, że do tej pory cykano mi na pojedyncze książki. Dodatek motywacyjny jaki miałam wcześniej, taki sam dostałam od 1 lutego. (Może wcześniej miałam zawyżony?) Szczęka mi opadła. Mam dość wychylania się.

Aqa

poniedziałek 10 lut 2014, 09:04

Wysłałam ankietę

Augustowianka

poniedziałek 10 lut 2014, 09:27

Wszystkim, którzy dziś wrócili z ferii zimowych przypominam o wypełnieniu ankiety (patrz post nr 1 w tym temacie) i przesłaniu jej do TNBSP :)

iwonKa

poniedziałek 10 lut 2014, 12:32

Melduję: wysłałam ankietę (chociaż nie ze Śląska :wink:)

alin

środa 12 lut 2014, 14:24

Ja również dzisiaj wysłałam. Katowice

madan

środa 12 lut 2014, 15:08

Dziękuję - stan licznika ankiet - 35. Myślę, że poczekamy na kolejne do końca tego tygodnia.
Niestety, nie mam jeszcze daty potencjalnego wykorzystania tych wiadomości :(

alin

środa 12 lut 2014, 22:36

Rany ale kicha - przepraszam za słownictwo.
Ale jak może wpłynąć tylko 35 ankiet na tyle szkół w Polsce? Przecież to naprawdę wymaga mało pracy.
Poza tym to świadczy o bardzo słabym przebiegu informacji.
Przecież oddziały TNBSP powinny takie ankiety rozesłać do każdej szkoły w swoim regionie i nakazać termin oddania.
Szkoda słów.

pozdrawiam

madan

środa 12 lut 2014, 23:24

Alin, to nie jest ankieta TNBSP. To spontaniczna inicjatywa forumowiczek, do których i ja należę. Nie odważyłabym się planować jakiegokolwiek badania w tak niesprzyjającym czasie ferii.
Zbierane aktualnie informacje, to potrzeba chwili, uwiarygodnienie naszych oczekiwań wobec MEN-u na potrzeby spodziewanego spotkania.

libia11

czwartek 13 lut 2014, 10:02

Wysłałam ankietę, myślę że problem z nimi jest taki,że dziewczyny boją się udzielać takich informacji bez zgody dyrekcji. Ja też wolałabym, aby moja dyrekcja nie dowiedziała się, że bez jej pozwolenia wypełniłam taką ankietkę. Miałabym kłopoty, na ostatniej radzie wyraźnie powiedziano, że własna inicjatywa z ominięciem góry to poważne konsekwencje dla takiej osoby ( gdyby jeszcze organ prowadzący się dowiedział!!!!) Myślę, że więcej osób by wypełniło gdyby było to odgórne polecenie.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

alin

czwartek 13 lut 2014, 10:32

Przepraszam że się uniosłam ale taki problem to nie powinna być sprawa kilku aktywnych bibliotekarek ;) Ale jak widać jest.
A dlaczego niby takie informacje mogą być niedozwolone do upubliczniania? Przecież budżet jest jawny podawany do publicznej wiadomości i każdy może wyrazić opinię na jego temat. A budżety miast są również publikowane i jest do nich dostęp dla osób zainteresowanych.
pozdrawiam

Aqa

czwartek 13 lut 2014, 14:57

Mam nadzieję, że dane będą analizowane zbiorczo. Libia 11 ma rację w swoich obawach. Wielu z nas pracuje mając do czynienia z paranoją na każdym kroku. Ja zostałam oduczona samodzielności dość dotkliwie /pisemnie/, uczę się nadal bardzo szybko i trwale.

libia11

czwartek 13 lut 2014, 17:43

To nie tylko moje obwawy ale również koleżanki, stąd wniosek że może inne dziewczynny też mają jakieś wątpliwości. :roll:
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

fiori
Kontakt: Strona WWW

czwartek 13 lut 2014, 18:18

Ludzie, nie idźmy w paranoję!
W ankiecie nie ma obowiązku wpisywania danych z imieniem nazwiskiem, adresem i numerem buta! Dane będą sumowane i podane w formie zbiorczej. Przecież same zgłaszałyśmy się do pomocy przy zliczaniu!
I nie usprawiedliwiajmy niechciejstwa (najdelikatniej mówiąc...)
W tej chwili widzę, że ankieta została pobrana 219 razy. Rozumiem, że te 219 osób czyta forum i wie o co chodzi. Ludzie, odeślijcie chociaż połowę!
Rozumiem doskonale co to znaczy dostać po łapach i mieć wskazane miejsce w szeregu. Ale nie dajmy się ubezwłasnowolnić! To nie donos na dyrektora, tylko zestaw zakupów za 5 lat - dostępny wszędzie - w protokołach, sprawozdaniach itd itp. To Tu się nie ma czego bać :roll:

Aqa

czwartek 13 lut 2014, 21:45

Fiori, nie życzę ci, byś nagle dostała pismo z określeniem, że twoja postawa jest naganna, bo samodzielnie zrobiłaś to i tamto /całkowicie w granicy prawa i przepisów/ zanim to skonsultowałaś, w dodatku w sytuacji, gdy wiesz że ani OP, ani KO, ani sąd na pewno nie pomoże tobie, nawet jak rację masz. Obyś nie znała takich sytuacji, gdzie w mieście o 30 % bezrobociu oficjalnym, ludzie postępują wobec siebie wprost .. zakłamanie, powiedzmy. Naprawdę ci życzę. :)
O takich sytuacjach mówimy. Może i wygrałabyś sprawę w sądzie, ale będąc na bruku, jak moje dwie znajome, np.
W tak trudnym warunkach, w jakich pracuje wielu z nas, naprawdę obszar paranoi jest coraz większy, a my wcale nie tacy silni. Musimy mieć na utrzymanie rodzin.

Ja ankietę wypełniłam bez problemu, ale świetnie rozumiem takie sytuacje. Wolałabym nadal ich nie rozumieć.
Biorę też zawsze udział we wszelkich akcjach, jakie robimy, bo tylko tak można coś zmienić. To, że pracujemy w paranoi, nie znaczy że nic nie robimy, znaczy tylko, że wiele nas to kosztuje.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”