Beata8

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 26 sie 2015, 19:18

Ja mam dosyć! Dzisiaj przyszło 1230 ćwiczeń do klasy I, 200 j. ang.(+CD) klasa I, zbiory do matematyki kl.IV. Mam już 410 wpisanych do klasy II i j. niemiecki do klasy IV i 29 podręczników kl. I ( dodatek). Zostały ćwiczenia do klasy II (chyba 880 lub 1760, jeżeli j. polski i matematyka) i klasa IV: j. polski (2 części), matematyka, historia, przyroda, j. angielski, wychowanie komunikacyjne i muzyka. Wszystko z ćwiczeniami dla 100 uczniów. Jesteśmy dwie, jutro dostaniemy drugą pieczątkę biblioteki. Gdzie to zmieścić? Ćwiczenia dla klas I jutro mają zabrać wychowawcy (obowiązkowo). Przy wydawaniu ćwiczeń i podręczników trzeba wszystko dokładnie zapisać, już mam jakąś tabelkę. Rada dopiero pojutrze i wtedy polonistki ustalą dodatkowe punkty Regulaminu wypożyczeń podręczników (chodzi o CD, termin wypożyczenia podręczników i podpisy rodziców), bo w klasie IV nie każdy rodzic przyjdzie na zebranie.
W bibliotece był remont i komputery były rozmontowane, więc trzeba było ustawić wszystko na swoich miejscach i podłączyć. Oczywiście jeszcze dokładnie wytrzeć biurko i okolice, bo ekipa sprzątająca nie zrobiła tego dokładnie, było trochę kurzu.
Zawsze lubiłam swoją pracę, nigdy nie narzekałam na nadmiar obowiązków w bibliotece, ale dzisiaj mam dość!
Tak będzie przez następne lata...

megi

środa 26 sie 2015, 20:44

dokładnie,,,
jesteśmy we dwie,gimnazjum 7 klas pierwszych
mamy naklejone kody,część opieczętowanych
na razie 35 kartonów i to nie wszystko
macie pomoc do pracy?
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Beata8

środa 26 sie 2015, 21:04

Nie, firma sprzątająca nic nie pomaga, bo oni sprzątają, a pani woźna pomaga po remoncie świetlicy.

Chmurka

środa 26 sie 2015, 21:44

W ciągu 8 roboczogodzin zrealizowałam jakieś 20% zadania. Samych podręczników wprawdzie nie mam aż tak dużo (400 szt), ale pracuję sama na 1/2 etatu. Zanim to wszystko przeliczyłam ..., wiadomo o co chodzi. Dziś pomagały mi przy stemplowaniu dwie uczennice. Starały się, ale większość pieczątek rozmazały, mimo, że miały bibułki. A niech tam, w końcu to tylko na 3 lata. Na żadną inną pomoc nie mogę liczyć, wręcz przeciwnie, jeszcze mi głowę zawracają swoimi problemami. Mam do zrobienia jeszcze przed 1 września 4 gazetki ścienne (8m. kw.) i takie tam inne, drobniejsze prace. To jest niewykonalne. Gdzieś muszę odpuścić. Tylko czy ktoś to zrozumie?

A to wszystko ku chwale Joanny Kluzik - Rostkowskiej

fiori
Kontakt: Strona WWW

środa 26 sie 2015, 22:47

Dziewczyny, piszcie o tym na FB MEN. Jest kilka podręcznikowych tematów, mozna komentować. Przy okazji świat się dowie, jak to wygląda.

Jeżeli chodzi o pomoc, to dyżurujący nauczyciele (mamy 5 dni dyzuru), w wolnych chwilach mnie wspierają. Dzisiaj całą stertę podręczników opieczętował mi ksiądz :D

mollyk1

środa 26 sie 2015, 23:06

Witam !
Proszę o pomoc w kwestii ewidencjonowania materiałów edukacyjnych dla uczniów klasy II.
Jak sama ustawa mówi, podręczniki i materiały edukacyjne są wpisywane do księgi inwentarzowej (u mnie podręczników), natomiast nauczyciele klasy II twierdzą, że są to materiały dodatkowe, które otrzymali od wydawnictwa i dają je uczniom bez obowiązku zwrotu. :?
Są to materiały zamówione przez szkołę na formularzu zamówienia, ale na fakturze widnieją, jako materiały dodatkowe i nie maja wpisanej żadnej ceny. Co zrobić żeby było to zgodnie z przepisami ?

marlena23

czwartek 27 sie 2015, 16:03

POMOCY!!!
OSTEMPLOWAŁAM WIĘKSZĄ ILOŚĆ PODRĘCZNIKÓW W IV KLASIE NIŻ ILOŚĆ UCZNIÓW, CHODZI O PODRĘCZNIKI NA KTÓRE JEST DOTACJA. WSiP nie przyjmie od nas ostemplowanych podręczników a gmina da dotację wyłącznie na ilość podręczników odpowiadającą ilości uczniów. czy będę musiała z własnej kieszeni zapłacić za te ostemplowane podręczniki??? doradźcie jakieś wyjście!!!!

bogna3

czwartek 27 sie 2015, 16:12

Pierwsze słyszę. A wcześniej otrzymałaś o tym informację, że gmina zapłaci za tyle ile jest uczniów.Jeśli nie to problem dyrektora. A co z zestawami dla nauczyciela, albo jak dziecko zgubi podręcznik, czy dojdzie nowe dziecko w ciągu roku? My mamy parę kompletów w zapasie i też wszystko stempluję.

marlena23

czwartek 27 sie 2015, 16:15

A ja stemplowałam w poniedziałek na aktualną liczbę uczniów, dzisiaj liczba uległa zmianie. mamy mieć tyle podręczników ile liczy klasa plus odpowiednio jeśli są 2 klasy IV to dodatkowe 2 podręczniki, i nic więcej mieć nie mogę ostemplowanego.

JAM155

czwartek 27 sie 2015, 16:31

Witam Was serdecznie !
Nie chce zakładac nowego postu , bo to dotyczy podreczników mianowicie :
Założyłam w Mol-u nowa ksiege Podreczniki, jednak jak przechodze do zapisywania to pakazuje mi tylko ksiega główna i opis książki ( wiec cos zrobilam nie tak , że mi nie pokazuje ksiagi podreczników ale nie wiem co )
Moze któraś z koleżanek napisała by tu na Forum , krok po kroku co należy zrobic w Mol-u by można było tam zapisywac podreczniki

Bardzo prosze :lol: :lol: :lol:

marlena23

czwartek 27 sie 2015, 16:35

POMOCY!!!
OSTEMPLOWAŁAM WIĘKSZĄ ILOŚĆ PODRĘCZNIKÓW W IV KLASIE NIŻ ILOŚĆ UCZNIÓW, CHODZI O PODRĘCZNIKI NA KTÓRE JEST DOTACJA. WSiP nie przyjmie od nas ostemplowanych podręczników a gmina da dotację wyłącznie na ilość podręczników odpowiadającą ilości uczniów. czy będę musiała z własnej kieszeni zapłacić za te ostemplowane podręczniki??? doradźcie jakieś wyjście!!!!

fiori

czwartek 27 sie 2015, 16:37

JAM155
Chyba trzeba rozwinąć okienko , gdzie jest napisane "Główna" i zjechac na "Podreczniki" :)
Ostatnio zmieniony czwartek 27 sie 2015, 16:41 przez fiori, łącznie zmieniany 2 razy.

Aqa

czwartek 27 sie 2015, 16:38

Beata 8, ja do takiej frustracji doszłam dziś koło południa. Widocznie bardzo wściekle wyglądałam, bo p. woźna zaczęła mnie uspokajać, a młoda koleżanka z klasy 1 bardzo cicho mi próbowała uświadomić fakt, że żyjemy krótko, za wiele nerwów.

Mam ponad tysiąc samych podręczników, z 2 kompletami- u mnie komplet na szczęście oznacza ten sam tytuł w ilości x dla równoległych klas- jest problem, w jednym za mało podręczników, drugi przyszedł nie ten tytuł, nie ta ilość, zgadza się tylko nazwa szkoły.
Do tego parę setek ćwiczeniówek, te trzeba ująć w tabelki ile czego do czego i ile wydane komu.
Jak w ostatniej chwili mnie powstrzymano przed wpisaniem kolejnej partii, dotyczącej już klasy 4: bo "trzeba przewidzieć dokładnie, ile uczniów będzie 1 września!! ", a nawet dziś tego nie wiadomo, kilkoro jest "ruchomych", mogą odejść.
Wściekłam się: nie mogę kolejno wpisywać tak, by się zgadzało z fakturami
nie mogę mieć mieć ilości ujętej w fakturze! muszę ująć mniej! Ile?
wściekłam się, bo ktoś POWINIEN mi powiedzieć, że władza jakaś? nie wiem jaka, zażyczyła sobie, by odsyłać po 1 września te egz, które są ponad liczbę uczniów i nie wolno ich ewidencjonować! A SKĄD JA MAM WIEDZIEĆ ILU UCZNIÓW NA PEWNO BĘDZIE? KTO ODEJDZIE DO 1 IX? , na pewno?
Wściekłam się, bo cięzko pracuję, wiele dźwigam a nie wolno mi dźwigać nic ponad 1 kg, a muszę się DOMYŚLAĆ, że zupełnie absurdalnie, mam NIE ewidencjonować wszystkiego z faktury! Tego p. Mrożek nie przewidział.
Muszę mieć wszystko gotowe do wydania na 1-2 września, a nadal dziś przychodzą paczki.

Jak koło południa, gdy miałam wszystko rozłożone i policzone, wypisane co do skorygowania- źle przysłane- przyszły kolejne- 9 wielkich!! autentycznie zaczęłam krzyczeć. Okazało się, że z adresem szkoły tej, przysłano egzemplarze dla zupełnie innej.
Ja odchoruję te podręczniki. Jak wielu z nas.
Ostatnio zmieniony czwartek 27 sie 2015, 16:43 przez Aqa, łącznie zmieniany 1 raz.

JAM155

czwartek 27 sie 2015, 16:40

flori
Niestety nic takiego tam nie ma ( jest tylko opis do książek )
Też jestem tym zdziwiona

fiori

czwartek 27 sie 2015, 16:45

JAM155 pisze:flori
Niestety nic takiego tam nie ma ( jest tylko opis do książek )
Też jestem tym zdziwiona
A inne księgi się rozwijają? (Specjalne, Broszury..)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”