Bogdan_Kondracki
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 12:42
Kontakt: Strona WWW

Czytnik e-booków

niedziela 10 maja 2015, 12:56

Dzień dobry, chciałem podzielić się istotną informacja, rzadko popularyzowana przez bibliotekarzy, mianowicie właściwy sprzęt do czytania książek w wersji elektronicznej ma ekran zupełnie nie szkodliwy dla oczy, swoją strukturę ma podobną do struktury papieru, dla tego jest zwykle czarno-biały i nie można czytać z niego, odczytywać tekstu w złym oświetleniu. kiedyś nazywały się Kindle , dzisiaj Kindle to również tablety, przy zakupie trzeba precyzyjnie określić cel zakupu.

ankabiz
Posty: 2
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 23:31

Re: Czytnik e-booków

wtorek 18 sie 2015, 22:20

Kindle nie są już takie drogie, jak kiedyś. Sprawdź sobie - Kindle 7 można kupic juz za 299 zł . Czytnik ebooków to uwazam się dobry sposób zarówno dla czytelników, jak i bibliotek.
Luna

księżycowa

Re: Czytnik e-booków

poniedziałek 18 kwie 2016, 14:52

Ja prawie nie korzystam z tradycyjnych książek. Idąc do np. empiku patrze na pozycję i w domu szukam tańszego e-booka w sieci.

mallema_nozycoreka
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 11:05

Re: Czytnik e-booków

czwartek 25 sie 2016, 11:17

Ja początkowo nie byłam przekonana co do elektronicznej formy książki. Gdy pisałam magisterkę, to często miałam materiały w PDF'ach. Ciężko mi się z tym pracowało, oczy mnie zaczynały boleć po jakmiś czasie, było to męczące. Potem dostałam czytnik wiodącej marki na gwiazdkę od rodziców. Wtedy się przekonałam, że to nie to samo co monitor, a ekran czytnika skonstruowany został tak, żeby nie męczył wzroku. Także summa summarum polecam :)

migaweczka
Posty: 73
Rejestracja: piątek 18 kwie 2008, 08:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Czytnik e-booków

wtorek 14 lut 2017, 18:19

A ja się nie mogę przekonać :( Może gdybym miała do wypróbowania czytnik bezproblemowy, byłoby mi łatwiej. Niedawno miałam okazję spróbować takiego czytania, ale nie na Kindlu. Okazało się, że wszystkie polskie znaki były pozamieniane na dziwne znaczki. Odechciało mi się czytać... Trudno zrezygnować z dotyku papieru i zapachu farby drukarskiej :) Ale nie mówię NIE, może kiedyś wreszcie mi się uda :)

KaJu
Posty: 230
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Czytnik e-booków

niedziela 14 maja 2017, 19:53

Czytnik jest super, od paru lat mam Kindle, dostałam na imieniny od męża, choć nawet o tym nie myślałam... Sam wykombinował i trafił w dziesiątkę :D
Biorę go do autobusu i na wakacje (zamiast sterty książek). A poza tym mam zwyczaj czytać wieczorem i nieraz zasypiam z nad lekturą, wtedy nie muszę wstawać gasić światła. Czytnik wygodniej się trzyma niż książkę, jest lżejszy można go nawet postawić i nie zamyka się. A jak się w końcu zamknie, to zapamiętuje stronę.
Można czytać w dzień, wtedy ekran jest matowy jak papier; można w ciemności z podświetleniem.
Do czytnika trzeba wgrać odpowiedni format pliku (dla Kindle .mobi lub .epub). Pdf też się wyświetla, ale czytanie jest bez sensu, bo tekst jest jak obrazek, nie formatuje się. W pliku .mobi ustawia się wielkość, interlinię a nawet kształt czcionki; można robić zakładki i zaznaczenia tekstu.

Jeżeli występują problemy z polskimi znakami, to widać plik był niewłaściwy, nieodpowiedni do urządzenia.

A gdyby tak ktoś chciałby się dodatkowo pobawić, to za pomocą odpowiedniego programu można edytować na komputerze teksty do czytnika, poprawiać lub tworzyć własne; zamieniając na przykład Worda na .mobi.

Zdecydowanie polecam!
POZDR:) Kaja

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości