EMT

Re: Zbieranie podręczników

sobota 17 cze 2017, 22:27

JAM155 pisze: Przez 35 lat pracy nabawiła się Atopowego zapalenia skóry ....
Od czasu zaistnienia podręczników pękają mi do krwi palce i całe dłonie. Na szczęście pracuję na niepełny etat i w "wolne" dni dochodzą do normy, a potem - od początku...

EMT

sobota 17 cze 2017, 23:28

Anna pisze: Chyba w poniedziałek wezmę jednorazowe rękawiczki.
Od dawna mam rękawiczki ("chirurgiczne" oraz bawełniane - białe na początku - :) różnej grubości). A także maści/kremy i specjalne mydełka zalecone przez alergologa. Drogie, ale oczywiście na koszt własny. W wykazie chorób zawodowych nie istnieją takie fanaberie... Ale nie zawsze można pracować w rękawiczkach, szczególnie, jeśli trzeba coś zrobić szybko. A w upale te gumowe powodują, że rączki spocone zamieniają się w karbowane mokre stworki...

Dorothy

środa 21 cze 2017, 18:16

Dziękuję za odpowiedzi są one dla mnie wielką pomocą. Czekam z utęsknieniem na wakacje. Podręczniki do klasy IV i V mam już zebrane, podręczniki do klas I-III jeszcze zbieram. Teraz biegam po szkole i upominam się o zwroty jeszcze nie oddanych podręczników (jest ich niewiele ale trzeba się upomnieć szczególnie jeśli chodzi o j. angielski do klas II i III i podręczniki do klasy V).
Pozdrawiam :)

sylv

czwartek 22 cze 2017, 08:48

Anna pisze:sylv ja też zbierałam w ubiegłym roku bo dyrekcja kazała wpisać do podręczników i wypożyczać. W tym roku podręcznik przyszedł jako druk towarzyszący do ćwiczeń i dzieciaki dostały na własność tylko dyrekcja kazała wypożyczać klasom trzecim (zupełnie niepotrzebnie). Mam zapewnienie pani z WSipu, że w tym roku też klasy 2 i 3 dostaną podręcznik na własność. Ministerialne spoczywają w piwnicy. Będzie je trzeba spisać.
We wrześniu też dostaną na własność kl. 2 i 3? Boże, gdzie ja to będę trzymać... Dyrekcja się upiera, żeby im tylko wypożyczać. W ogóle była niespodzianka we wrześniu jak przyszły dodatkowe 2 czy 3 pudła książek, wszyscy się przestraszyli, że za dużo było zamówione i trzeba będzie za to płacić dodatkowo :P

Całe szczęście, że w tym roku nagrodami zajmują się rodzice z wychowawcami, więc mnie kompletnie to nie dotyczy .

Margorzeta

czwartek 22 cze 2017, 15:24

Sylv, czy będziecie mieć do rozdania na własność zależy co macie w zamówieniu. Mi pan z wydawnictwa WSiP powiedział, że to ile dostaniemy gratisów zależy od tego jak duże złożymy zamówienie. W każdym razie już wiem, że ten podręcznik przyjdzie, więc go spokojnie dzieciom dam. Też w tym roku zarządziłam zbieranie, w klasach 3 zwłaszcza nie byłam pewna czy znów dosteniemy to gratis.

Tez mam problem tak jak pisał ktoś wyżej zwłaszcza z angielskim w klasach 2 i 3, bo się jakoś nie dogadałam z wychowawcami i anglistami. Jeszcze mi zostały niedobitki na jutro. Ale np wiem, że angliści zebrali podręcznik w części grup i nie wiem gdzie te książki są ;)

co roku powtarzam sobie, że będzie to lepiej zorganizowane, ale co roku jest jeszcze gorzej, bo jest tego więcej. Nie mam jeszcze pomysłu jak to rozegrać w przyszłym roku.

betka25

poniedziałek 26 cze 2017, 17:17

sylv pisze:
Anna pisze:sylv ja też zbierałam w ubiegłym roku bo dyrekcja kazała wpisać do podręczników i wypożyczać. W tym roku podręcznik przyszedł jako druk towarzyszący do ćwiczeń i dzieciaki dostały na własność tylko dyrekcja kazała wypożyczać klasom trzecim (zupełnie niepotrzebnie). Mam zapewnienie pani z WSipu, że w tym roku też klasy 2 i 3 dostaną podręcznik na własność. Ministerialne spoczywają w piwnicy. Będzie je trzeba spisać.
We wrześniu też dostaną na własność kl. 2 i 3? Boże, gdzie ja to będę trzymać... Dyrekcja się upiera, żeby im tylko wypożyczać. W ogóle była niespodzianka we wrześniu jak przyszły dodatkowe 2 czy 3 pudła książek, wszyscy się przestraszyli, że za dużo było zamówione i trzeba będzie za to płacić dodatkowo :P

Całe szczęście, że w tym roku nagrodami zajmują się rodzice z wychowawcami, więc mnie kompletnie to nie dotyczy .
Mam pytanie, u nas dyrekcja kazała wszystko wpisać i tylko wypożyczyć, niestety nie wszystko wróciło lub wróciło w stanie złym (zalane, brak stron), mamy NE, jakie ceny wpisywałyście w księdze bo przecież nie może być wartość 0 zł? Za podręczniki zgubione lub mocno zniszczone szkoła może domagać się zwrotu kosztów, teraz na konto OP.

EMT

poniedziałek 26 cze 2017, 21:14

Wpisywałam ceny z faktur.

betka25

piątek 30 cze 2017, 00:19

EMT, tak ceny z faktur, jest tylko jeden problem - na fakturze są ceny za angielski i ćwiczenia do elementarzy, a elementarze cen nie mają, komisyjnie ustaliłyśmy cenę dzieląc kwotę z faktury na ilość elementarzy i porównując ją z ceną na stronie NE, aby była jak najbardziej prawdziwa. Nie wiem czy na przyszły rok otrzymamy ponownie elementarze jako gratisy czy jednak trzeba będzie wydać uczniom te stare. Niestety sporo ty elementarzy nie wróciło, część jest np. bez stron. Do rodziców poszła informacja, aby wpłacali na konto pieniądze i tu mam obawy, czy OP się nie przyczepi, bo na fakturze te elementarze cen nie mają. Umówiłam się na jutro z dyrekcją na spotkanie, bo przyznam się szczerze, że bardzo mnie to męczy, nie chciałabym być wzywana do OP na dywanik w celu wyjaśniania dziwnych wpłat. Nie korzystamy z podręczników rządowych dla klas 1-3, leżą nowiusieńkie i tylko zbierają kurz.

Dorothy

piątek 30 cze 2017, 12:08

Batka25, też zastanawiałam się co z elementarzami z NE. Sama sporządziłam protokoły przyjęcia tych elementarzy z ceną rynkową znalezioną w internecie ze strony NE bo przecież musi być dowód wpływu. Jednak nie żądałam wpłat za zniszczone lub zgubione elementarze na konto OP.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych wakacji.

EMT

piątek 30 cze 2017, 21:35

Takich problemów logistycznych będzie wiele. Na swoim podwórku widzę ich mnóstwo - praktycznie nirozwiązywalnych bez pretensji z różnych stron (rodziców, nauczycieli, uczniów). Niestety, dereformatorzy nie przewidzieli w pośpiechu legislacyjnym, jakie konsekwencje spowoduje ich beztroska.U nas do budynku gimnazjum "przechodzą" klasy siódme i trzy (z sześciu) klasy szóste. Problem podręczników, lektur - kto ma robić co, kto zamawiać, kto wypożyczać, jak zapewnić lektury, które są, ale nie w tym budynku, jak połączyć dwa księgozbiory komputerowe. Oj, będzie się działo...

Kuba

sobota 01 lip 2017, 09:40

EMT pisze:...kto ma robić co, kto zamawiać, kto wypożyczać, jak zapewnić lektury, które są, ale nie w tym budynku, jak połączyć dwa księgozbiory komputerowe. Oj, będzie się działo...
Połączanie baz jest możliwe, polecam spytać w MOL-u jak można cały proces przeprowadzić :)

Obsługa księgozbioru w wielu lokalizacjach jednocześnie jest z kolei możliwa przy wykorzystaniu programu w chmurze.
MOL NET+ można uruchamiać w dowolnej lokalizacji, jedynym warunkiem jest dostęp do internetu.

Chmurka

środa 20 wrz 2017, 22:05

Mam pytanie dot. zapłaty za zniszczone/zgubione podręczniki. Moja szkoła nie posiada konta na tego typu wpłaty. Gotówki od rodziców przyjmować nie wolno. Czyli mają wpłacać na konto OP. Co się potem dzieje z tymi pieniędzmi? Zasilają konto, czy OP odkupuje te podręczniki i przekazuje szkole?

Będę wdzięczna za wyjaśnienie :lol:

xandre

czwartek 21 wrz 2017, 10:47

Chmurka pisze:Mam pytanie dot. zapłaty za zniszczone/zgubione podręczniki. Moja szkoła nie posiada konta na tego typu wpłaty. Gotówki od rodziców przyjmować nie wolno. Czyli mają wpłacać na konto OP. Co się potem dzieje z tymi pieniędzmi? Zasilają konto, czy OP odkupuje te podręczniki i przekazuje szkole?

Będę wdzięczna za wyjaśnienie :lol:
To już bym radziła zapytać bezpośrednio u Twojego OP. U nas nikt nic nigdzie nie wpłaca, tylko rodzice odkupują podręcznik i przynoszą w zamian zgubionego/zniszczonego.

marlena23

czwartek 21 wrz 2017, 11:06

U mnie w szkole zarządzeniem Dyrekcji, rodzice bezpośrednio przy zwracaniu podręczników płacą za te, które zostały zniszczone nam na kwitariusz. Następnie my te pieniążki wpłacamy na konto gminy. W zależności od zapotrzebowania podręczniki są odkupowane właśnie z tej puli.

Chmurka

czwartek 21 wrz 2017, 12:27

Dziękuję. Czyli najprościej jest metodą "sztuka za sztukę". Będę się tego trzymać. Nadal dyskusyjną pozostaje kwestia zniszczenia. Rodzice często nie widzą problemu, a my się zwyczajnie czepiamy. Komisja komisją, ale sprawiedliwość musi być po ich stronie :!:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”