madan
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 14:06

Kongres IFLA Wrocław 2017

poniedziałek 03 lip 2017, 14:54

Koleżanki i Koledzy, mam ważną informację dla wszystkich, którzy zrezygnowali z udziału w Kongresie ze względu na wysokie koszty - w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na Sesję Satelicką Kongresu zorganizowaną przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną w dniu 18 sierpnia. Udział w niej jest całkowicie BEZPŁATNY! Wymagana jest tylko rejestracja.
http://www.dbp.wroc.pl/biblioteki/wrocl ... liotekarzy
Władze naszego resortu nie były zainteresowane umożliwieniem udziału nauczycieli bibliotekarzy w Kongresie (choćby tylko jego reprezentacji), że nie wspomnę o stypendiach na wzór MKiDN. Odesłano nas do funduszy socjalnych w szkołach ... Kilka osób zgłosiło swój udział w charakterze wolontariuszy, przygotowujemy też materiały promocyjne TNBSP.
Proszę, przyjedźcie do Wrocławia dzień przed rozpoczęciem Kongresu. Pokażmy, że nauczyciele bibliotekarze są silną grupą zawodową, nie tylko ze względu na ilość, że obchodzi nas stan bibliotek szkolnych w Polsce i na świecie.
Do zobaczenia 18 sierpnia we Wrocławiu

Basia
Posty: 378
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Kongres IFLA Wrocław 2017

środa 05 lip 2017, 19:11

Ja bardzo chętnie, ale... Wykłady będą prowadzone w języku angielskim :(

madan
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2007, 14:06

Re: Kongres IFLA Wrocław 2017

środa 05 lip 2017, 21:00

Żaden kłopot! Organizatorzy zaprosili wolontariuszy do tłumaczeń dla wszystkich, którzy nie znają języka, tak aby język też nie stanowił bariery :)

Pola z Opola
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Kongres IFLA Wrocław 2017

czwartek 06 lip 2017, 16:12

Madan, z całym ogromnym szacunkiem, błagam, nie róbmy propagandy. Naprawdę uważasz, że ludzie, którzy są w stanie tłumaczyć w trybie konferencyjnym, zgłaszają się jako wolontariusze na tego typu kongresy?

Poza tym piszesz: "przyjedźcie do Wrocławia dzień przed rozpoczęciem Kongresu. Pokażmy, że nauczyciele bibliotekarze są silną grupą zawodową, nie tylko ze względu na ilość, że obchodzi nas stan bibliotek szkolnych w Polsce i na świecie".

Rozumiem potrzebę i cele organizowania takich kongresów. Jest to spotkanie liderów środowiska bibliotekarskiego z całego świata. Możliwość bezpośredniego kontaktu, wymiany opinii itp. Cieszę się, że taki kongres odbywa się w Polsce. Ale komu i co swoją obecnością mielibyśmy zamanifestować? Co i w jaki sposób mamy pokazać i kto by to oglądał? Jaki miałoby to wpływ na stan bibliotek szkolnych w Polsce? Największy wpływ na stan bibliotek szkolnych w Polsce ma MEN, które pewnie nawet nie wie, że odbywa się jakiś kongres IFLA i konferencja satelicka. Z pewnością nikt tam nawet nie przeczyta materiałów z kongresu i konferencji (o ile takie będą).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości