halinah

Re: Dziennik biblioteki

środa 30 sie 2017, 22:15

Od kilku lat prowadzę dziennik, wykorzystując Worda. Zrobiłam tabelkę, do której wpisuję wykonywane działania i statystykę. Na końcu umieściłam tabelkę. Wpisuję do niej zajęcia wykraczające poza mój zakres obowiązków (łatwiej pisać sprawozdanie, czasem przydaje się do "samochwałki"). Przez dwa pierwsze lata drukowałam go (dziennik) po zakończeniu roku szkolnego, teraz mam folder pt. archiwum, w którym na każdy rok szkolny jest folder (np. 2016-17), a w nim - plan pracy biblioteki, statystyka w rozbiciu na dni i klasy, sprawozdanie z pracy b-ki, itp. itd - wszystko, co dotyczy danego roku szkolnego.

Zielona

czwartek 31 sie 2017, 11:58

Halinah, czy dyrekcja zagląda Ci do tego dokumentu w Wordzie? Robi kontrolę? Dobrze, że nie musisz go już drukować.

halinah

czwartek 31 sie 2017, 13:37

Zaglądał w tym roku, byłam oceniana. Poza tym - nie miałam kontroli dziennika, ani w formie papierowej, ani tej drukowanej. A pracuję już ponad 25 lat.

Zielona

czwartek 31 sie 2017, 13:43

Dziękuję za informację. Muszę w takim razie przekonać dyrekcję do podobnego systemu.

Jadwiga_11

piątek 01 wrz 2017, 10:58

Dziennik w MOL NET+ wygląda dosyć ubogo. Nie jestem pewna, ale dyrekcja nie ma chyba do niego wglądu tak jak do UONET+. Stąd pytanie do korzystających w tej opcji. Czy drukujecie dziennik zajęć dyrekcji pod koniec roku (co z kontrolą)? A co ze statystyką?
Czy raczej wszyscy pozostali przy papierowym dzienniku?
A może prowadzicie dziennik w wersji elektronicznej, ale w inny sposób?[/quote]
W mojej biblior=tece od roku korzystamy z tego dziennika i sprawdza się. Nie drukujemy dyrekcji, ale jak będzie chciała to jej wydrukujemy :lol: . Dyrekcja wyraziła zgodę i tyle. Wszystkich zachęcam do tej zmiany.

Jadwiga_11

piątek 01 wrz 2017, 10:58

Jadwiga_11 pisze:Dziennik w MOL NET+ wygląda dosyć ubogo. Nie jestem pewna, ale dyrekcja nie ma chyba do niego wglądu tak jak do UONET+. Stąd pytanie do korzystających w tej opcji. Czy drukujecie dziennik zajęć dyrekcji pod koniec roku (co z kontrolą)? A co ze statystyką?
Czy raczej wszyscy pozostali przy papierowym dzienniku?
A może prowadzicie dziennik w wersji elektronicznej, ale w inny sposób?
W mojej bibliotece od roku korzystamy z tego dziennika i sprawdza się. Nie drukujemy dyrekcji, ale jak będzie chciała to jej wydrukujemy :lol: . Dyrekcja wyraziła zgodę i tyle. Wszystkich zachęcam do tej zmiany.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”