młoda

SP a Gimnazjum

wtorek 12 gru 2017, 12:16

Witam, zaczęłam pracę w bibliotece szkolnej SP, ale muszę przejąć księgozbiór z gimnazjum i wpisać na nowo do ksiąg inwentarzowych SP z nowymi numerami inwentarzowymi. Mam kopie starych faktur, na podstawie których wpisywane były podręczniki i książki, ale nie wiem jak to zrobić poprawnie( faktury są sprzed 8-10 lat), czy zrobić jakiś rachunek zastępczy, czy na podst.starych faktur wpisac do księgi? Proszę o szybkie podpowiedzi, bo muszę to zrobić do świąt!!!!. z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Aqa

Re: SP a Gimnazjum

wtorek 12 gru 2017, 17:04

A czemu nie z ksiąg inwentarzowych gimnazjum i protokolarnie? Powinno być skontrum w gimnazjum i protokolarne przekazanie zbiorów szkole podstawowej, po czym nauczyciel bibliotekarz wpisuje wymienione w protokole przekazania zbiory pod numerami kolejnymi sp lub przyjmuje pod numeracją gimnazjum z dodanym wyróżnikiem przed numerem.

Aqa

Re: SP a Gimnazjum

wtorek 12 gru 2017, 17:05

Ach, nie wiem ile masz tam woluminów do wpisania, ale nie pozwól sobie na narzucanie terminu nie do wykonania, chyba, że chcesz dobrowolnie siedzieć nad tym po nocach.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”