Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Zuzza

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 11 gru 2017, 15:33

coś czuję, że będzie-to trzeba było wczoraj nam przesłać :mrgreen:

sylv

wtorek 12 gru 2017, 11:37

Na stronie kuratorium są już zaktualizowane wzory sprawozdań (dla OP), właśnie je przeglądam i nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

"Przykłady zakupionych nowości (oprócz lektur szkolnych) najczęściej wypożyczanych z biblioteki szkolnej (4-8 przykładów): imię i nazwisko autora, tytuł książki" - z podziałem na dziewczęta i chłopców. Pominę milczeniem, że z zakupionych 850 książek opracowałam i mam do wypożyczania 50 egz. jednej lektury...

Aqa

wtorek 12 gru 2017, 17:08

To jest ta radosna twórczość urzędników, która rujnuje nam zdrowie i pracę, dzięki której odechciewa się starania o jakiekolwiek fundusze.
Jestem tylko ciekawa, czy biblioteki publiczne podobnie rozliczają swoje fundusze z tego tytułu?

Tunia

czwartek 14 gru 2017, 13:04

A ja jestem już po wypełnieniu sprawozdania - zajęło mi to 2 dni w normalnym dniu pracy i wszystkimi obowiązkami :) zakupiłam 919 książek i już wszystkie opracowałam , gdyż zakupy robiłam od połowy maja - w sumie 10 rachunków na sumę 15000 :) W sprawozdaniu napisałam kilka uwag m.in.: o większej ilości przykładów z realizacji niż było w założeniu i wypełnionym przeze mnie wniosku. Jestem bardzo zmęczona tym nawałem pracy, tempem i ciągłym napięciem,żeby wszystko się zgadzało, ale warto było - statystyka wypożyczeń rośnie, książki nie stoją na półce tylko krążą praktycznie z rak do rąk ( oczywiście , nie wszystkie :) Pozdrawiam wszystkich, którym wystarcza w pracy satysfakcja z zadowolenia uczniów :) ( bo na premie czy nagrody nie mogą liczyć - i nie liczą :)
Tunia

sylv

czwartek 14 gru 2017, 13:19

Też bym chciała od maja robić zakupy ;) Umowę dostaliśmy 19 października... Kupiłam 850 książek na równe 15.000... Akurat opracowanie książek nie byłoby problemem, jeśli nie miałabym na głowie tych "projektów".

Edit.: Czy oprócz sprawozdania z OP w formie tabelki trzeba pisać jakieś inne sprawozdanie z realizacji programu?

inka

piątek 22 gru 2017, 21:29

A co zrobić, jeśli nie otrzymaliśmy jeszcze wzoru sprawozdania? W OP osoba odpowiedzialna za program jest na długoterminowym zwolnieniu, jej zastępcy nic nie wiedzą... A grudzień się kończy... Problem dotyczy kilku placówek w mieście.
Co Wy byście zrobili w tej sytuacji?

halinah

sobota 23 gru 2017, 13:53

Chyba nic. :(

Anna

wtorek 26 gru 2017, 21:43

Ja też (Warszawa) nie otrzymałam żadnych wytycznych o sposobie i terminie sprawozdania.

malgosiam52

środa 27 gru 2017, 11:27

Witajcie. woj mazowieckie -Sprawozdanie otrzymałam tuz przed świętami mam czas do 10 stycznia...oczywiście sciągniete ze strony MEN jako druk dla organu prowadzącego tzw zbiorówka/ kpina/ dla szkól brak...pozdrawiam

libia11

sobota 30 gru 2017, 22:30

Witajcie. Moje sprawozdanie oddane przed świętami. Wzór ze strony MEN. Zakupiłam gdzieś z 800 książek wraz z lekturami. OP naciskało o jak najszybsze zakupienie książek najlepiej jeszcze w listopadzie a sprawozdanie na początku grudnia:) Było związku z tym trochę przepychanek bo czekałam na ostatnią paczkę dłużej niż chciał organ prowadzący a ostatnia paczka miała braki. Do tego rozchorowałam się w grudniu i byłam na antybiotyku. No cóż aby nie dać się zwariować. Czy warto było. Tak było warto bo w końcu mogę powiedzieć że młodzi ludzie czytają i mam na to dowód w postaci wypożyczeń i kolejek ( zapisów na książki) a także marudzenia kiedy dana książka w końcu wróci do biblioteki. Mam też osoby, którym zostały wciśnięte na siłę prawie książki przez mój aktywny wolontariat biblioteczny i te osoby w klasie czwartej nagle zaczynają czytać bo to była ta książka.
Moje nerwy się nie liczą, dyrektor nie docenił ale docenili nauczyciele ( nie wszyscy oczywiście). Program ma za dużo wymagań. Szkoda że tyle kłód pod nogi
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Alicia

wtorek 02 sty 2018, 13:33

sylv pisze: Edit.: Czy oprócz sprawozdania z OP w formie tabelki trzeba pisać jakieś inne sprawozdanie z realizacji programu?
Nie trzeba.
Ale wiesz, ja miałam fajną tabelkę z Książek Naszych Marzeń, dopisałam do niej parę rzeczy i zrobiłam jako sprawozdanie dla siebie i dla dyrektora. Wypisałam tam wszystko co zrobiłam, nie tylko 2 przykłady, i włożyłam do segregatora. Tak dla własnego spokoju sumienia i poczucia zamknięcia tego projektu :)

bogna3

wtorek 02 sty 2018, 20:15

To zależy - ja oprócz tabelek dostałam polecenie z OP, żeby zrobić też sprawozdanie - opisówkę, a dla własnego spokoju założyłam teczkę z przekładkami na każde wymaganie (jak przy dyplomowaniu) i tam powkładałam krótkie informacje np. o każdym projekcie, przykłady współpracy z biblioteką miejską, uzgodnienia z radą rodziców i samorządem uczniowskim odnośnie zakupów książek itp.

jakoku

środa 03 sty 2018, 13:24

Witam,
Z jaką datą należy wpisać otrzymane książki w ramach w.w programu.
Faktura wystawiona jest w dniu 2017-12-07 natomiast płatności do dnia 2017-12-21.
Jest 1031 książek do wpisania w programie Moll. Jak dla mnie idiotycznie wygląda wpisanie takiej ilości książek po jedną datą wpisu. Czy należy się "trzymać" jakieś konkretnej daty.
Pozdrawiam

Anna

środa 03 sty 2018, 16:05

A ja mam podać liczbę uczniów korzystających z zakupionych nowości. Na zdrowy rozum nie są to wszyscy uczniowie szkoły ale jak mam podać taką liczbę? Robiłyście jakąś osobną statystykę dla nowych książek?

malgosiam52

środa 03 sty 2018, 19:19

witaj. jestem w trakcie uzupełniania sprawozdania nie robiłam żadnej dodatkowej statystyki chyba przeliczę mniej więcej kto wypożyczał nowości choć to chyba i tak wyjdzie bzdura bo wszelkie dane liczbowe dotyczące uczniów objętych programem /jesli dobrze zrozumiałam/ maja byc zgodne ze stanem na dzień podpisania umowy w moim przypadku maj 2017 . Więc jak się ma do tego statystyka wypożyczeń nowości, liczba oddziałów i zrealizowanych projektów liczyć z maja czy końca grudnia???

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”